Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia Házi kérdések, Számoláss...

Kémia Házi kérdések, Számolással? Gyors válasz!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezek lennének a kérdések, légyszi írjátok le a számolást is!:


1. 80g oxigén molekula anyagmennyisége?


2. 6g szénatom anyagmennyisége?



3. 16g hidrogén molekula anyagmennyisége?



4. 0,5g szén-dioxid molekula anyagmennyisége?



5. 4NaCI anyagmennyisége?



Légyszi gyorsan válaszoljatok! És igen , lehet ez nagyon egyszerű de én nem értem...



2020. máj. 4. 14:06
 1/4 anonim válasza:
Nézd meg minden molekulának a molaris tömegét, majd ezután a feladatban lévő adatokat oszd el ezekkel a molaris tömegekkel, és kijön akkor az anyagmennyiseg.
2020. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neharagudj de ezt hol találom meg?
2020. máj. 4. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A periódusos táblázatban relatív atomtömeg néven találod meg. (táblánként eltérő, hogy pontosan melyik sarokba írják)


De pl O relatív atomtömege 16, akkor az O2 molekulának a moláris tömege 2*16=32.


Te hol voltál az első kémia órán?

2020. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elmondom neked hogy nekünk az első kémia órán az "Eszközök" volt a témánk. Márciusba kezdtük el ezt a témát, De márciusba bezárták a sulit! A tanár nem annyira tanít , csak küldi a házikat . Nehéz követni hogy hol tartunk mert csak egy lapot küld amin a házi van. Szóval nem annyira értem , és az osztálytársaim se . De nagyon köszönöm a segítséged és nagyon értékelem! További jó napot!
2020. máj. 4. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!