1.Felnagyítottunk egy háromszöget, melynek oldalai 𝑎 = 6 𝑐𝑚, 𝑏 = 4 𝑐𝑚, 𝑐 = 2,5 𝑐𝑚. A nagyításban az

a oldalnak megfelelő a’ oldal 8,4 𝑐𝑚. Mekkora a másik két oldal?


2.Egy trapéz kiegészítő háromszögének oldalai 13 𝑐𝑚, 14 𝑐𝑚, 19 𝑐𝑚. A 14 𝑐𝑚 hosszúságú oldal a trapéz

egyik alapja. A trapéz egyik szára 7 𝑐𝑚, ez a 13 𝑐𝑚 hosszúságú oldal egyenesére illeszkedik. Számítsd

ki a trapéz többi oldalának hosszát!



2020. máj. 11. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

A hasonlóság aránya: a'/a=8,4/6=1,4

b'=4*1,4=5,6

c'=2,5*1,4=3,5

2020. máj. 11. 11:46
 2/3 anonim ***** válasza:

2.

13/(13+7)=14/a

13a=280

a=280/13=21,53


13/20=19/(19+b)

247+13b=380

13b=133

b=133/13=10,23


Nézd meg azt az esetet is, amikor 14 cm -es oldal a hosszabbik alap!

2020. máj. 11. 11:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. máj. 11. 11:57