Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segíteni valaki a tanu filmel...

Baggio20 kérdése:

Segíteni valaki a tanu filmel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
1.A film egyik párbeszédét idézem : „ –Aztán milyen a hangulat felétek? –fűzi a szót a miniszter. –Hát...nem is tudom... –tűnődik el Pelikán. –Azt olvastam: kitűnő –mondja a miniszter. Pelikán összerezzen, csodálkozva néz. –Hol olvastad? –A hangulatjelentésben –mondja Dániel olyan ártatlan bizalommal, hogy erre már Pelikán se tud mást szólni: –Akkor biztos kitűnő...”feladat: próbáld meg megfogalmazni mi lehet az a hangulatjelentés? Segíthet az internet, csak ne másold ki!2. A terror milyen jellegzetes eszközei jelennek meg a filmben? Sorolj fel 3-at.3. Dániel Zoltán volt miniszter pere, kire utal a valóságban? Mivel vádolják őt a filmben? Írj 2 konkrét példát az ellene felhozott koholt vádakra!4.Milyen torz intézkedés/ túlkapás jelenik meg a filmben a mezőgazdasági termelésre vonatkozóan?5. Milyen konkrét filmbeli tényekkel tudod bizonyítani, hogy a per valóban „ koncepciós” volt? ( minimum 3 dolgot sorolj fel a filmből! )6. Kit személyesít meg, Virág elvtárs a Rákosi korszakból? Honnan ismeri őt Pelikán korábbról?Miért akar öngyilkos lenni a filmben?7. Hogyan valósul meg konkrétan a „ feketevágás” a filmben? Mi lesz a hús sorsa, miért?8. Amikor Pelikán először börtönbe kerül, a cellában találkozik „ régi ismerősével” Gulyással, akit pribékneknevez. Nézz utána, mit jelent ez a szó! Miért haragszikPelikán Gulyásra?
2020. máj. 12. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Segítség alatt azt érted, hogy leírjuk a válaszokat, te pedig két gombnyomással bemásolod, ugye? Ez a film a legjobb magyar filmek között van. Többet megtudsz belőle az 1950-es évekről, mintha a történelemkönyvet bambulnád, és még humoros is. Nézd meg!
2020. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak ennyi?! Majdnem több időbe telne mindenre rendesen válaszolni, mint megnézni!
2020. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
megnéztem csak a 1,2,3 kérdésre tudtam válaszolni
2020. máj. 12. 10:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy nézted, ha arra sem válaszoltál, hogy mivel vádolták. :)
2020. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!