Matek kerdesek, eleg surgos!?


Egy 8 dm élű tömör kockából az ábrán látható módon levágtunk két hasábot. Hány dm^3 házikó térfogata? (mérőszám dm^3) *



Egy négyzet alapú gúla minden oldaléle egyenlő hosszúságú. Add meg a gúlák felszínét és térfogatát az a alapél és ab oldalél hosszának ismeretében! a = 8 cm, b = 12 cm Az eredményt kettő tized pontossággal add meg! (mérőszám cm^2 mérőszám cm^3) *



Egy 10 cm élű kocka egyik lapjára illesszünk egy 5 cm magasságú, négyzet alapú gúlát az ábra szerint. A kapott test térfogata, hány százaléka a kocka térfogatának? (A feladatot old meg a matematika füzetbe, készíts róla képet és töltsd fel ide!)



2020. máj. 22. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csináljuk meg a házid?
2020. máj. 22. 20:10
 2/3 anonim ***** válasza:

1) Nincs ábra


2)

Az oldallap magassága: ma=sqrt(b^2-a^2/4)

Felszín: A=a^2+4*a*ma/2

Magasság: m=sqrt(b^2-a^2/2)

Térfogat: V=a^2*m/3


3)

V=10^3+4*10^2*5/3=5000/3

V/V1=5/3=166,67%

2020. máj. 22. 20:10
 3/3 A kérdező kommentje:
1 valszolo. Nem hazi csak hulye vagyok es nehezebb ha nincs itt a tanar. A 2. Valaszolo: koszonom💕💕
2020. máj. 22. 20:16