Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkore köröket tudok kivágni?

Mekkore köröket tudok kivágni?

Figyelt kérdés
Nem házi feladat, hanem gyakorlati probléma. Van egy 34*24 cm-es fa téglalapom, abból szeretnék két egyforma kört kivágni, a lehető legnagyobbat. Hogyan szerkesszem ki? Ötletem sincs, pedig nem vagyok tök hülye a matekhoz. Nyilván a téglalap két átellenes sarkára érdemes szerkeszteni, de hogyan? Ha négyzet lenne, akkor az átlóra kerülne a középpont, ha a téglalap hósszabbik oldala több mint kétszerese a rövidebbenek, akkor tök mindegy. De az arány pont a kettő közé esik, vagyis a körök majd átnyúlnak egymás mellé, de hol?

2020. jún. 4. 15:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ezt akarom elkészíteni, de nem háromszögekkel, hanem két fa lap körrel, és virágtírtólesaz a nejemnek meglepetésként. Érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwkCMWrHvyE

2020. jún. 4. 21:08
 12/16 A kérdező kommentje:

Ezt akarom elkészíteni, de nem háromszögnek, hanem két fakör lebeg majd egymás felett. Virágtartó lesz a nejemnek.

https://www.youtube.com/watch?v=ZwkCMWrHvyE

2020. jún. 4. 21:09
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez tényleg jópofa, nem láttam még. Miből lesz a "cérna"?
2020. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Esetleg a "tartója" is lehetne a két egyenes darab helyett két negyedkör, vagy két "harmadkör", tán még ki is adná a fadarab leeső része.
2020. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A "cérna" vékonyka lánc lesz, amelyek a faanyagba szemes csavarokkal lesz fűzve.

Utolsó: pont a lényeg, hogy a tartó minél légiesebb, vékonyabb anyagból legyen, ezzel imitálva a semmiben lebegést.

2020. jún. 5. 20:04
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha más geometriát választasz, akkor kell ám súlypontszámítás is. Mert különben nem fog működni...
2020. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!