Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a pozitív töltés? Csak 1...

Kecskelolxdlol kérdése:

Mi a pozitív töltés? Csak 1 db atommag nélküli proton? Ha igen, akkor, az, hogy kerül át a vezetősávba az atommagból? Vagy 1 db pozitív töltés, az azt jelenti, hogy egy atommagba több a protonok száma, mint az elektronoké?

Figyelt kérdés

Ügye az áram irányát a +ból -ba definiáljuk, az elektronirányt pedig fordítva. Az nem fér sehogyse a fejembe, hogy most akkor van a vezetősáv, ami atomok, molekulák között van, és az atomoknak vannak elektronjai, azok leválnak és atkerülnek a vezetősávba. De akkor az áram, hogy folyik mellette? Egyik irányba mennek az elektronok a másikba pedig szembe jönnek a protonok? e

Elektrós vonalon mozgok, de ezt még senki nem mondta el... Plusz mi az a fázisszög, körfrekvencia és, hogy mi az a szinusz(nem tananyag még, de érdekel) (a váltóárammal tisztában vagyok, hogy működik, tudom mi az a radián is, amplitudó is megvan)



2020. nov. 16. 22:12
 1/7 anonim válasza:
Fuss neki mégegyszer. Mi az az atommag nélküli proton? A proton az atommag egyik alkotóeleme, a másik a neutron.
2020. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

"agy 1 db pozitív töltés, az azt jelenti, hogy egy atommagba több a protonok száma, mint az elektronoké?"


Az atommagban nincsenek elektronok. Az elektronok az atommag körül keringenek több rétegben, többféle "pályán". A legkülső elektronhéj a vegyértékhéj, itt minden atom szeretné elérni, hogy 8 db elektron legyen neki, de ez csak a nemesgázoknak adatott meg. Emiatt azok igazából nem is reakcióképesek. Minden más elem egy másik elem elektronjaival egészíti ki a saját hiányát. Így lesz a külső héjon hat elektronnal rendelkező oxigénnek nyolc elektronja, ha két darab egy elektronos hidrogént magához köt. (kovalens kötés)

2020. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
tegyük ezt át inkább a tudományok kategóriába.
2020. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Fémes kötésnél más a helyzet, fémekben az elektronok szabadon vándorolhatnak az atomok között az elektromos tér függvényében. Pozitív töltés ott van, ahol elektronhiány van, negatív töltés ott, ahol elektronfelesleg. Félvezetőket szokták úgy szennyezni, hogy P tipúsu (elektronhiányos) vagy N típusú legyen. Megvan a neten, hogy a sziliciumot mivel kell szennyezni, hogy ilyen, vagy olyan legyen belőle.


Elektromos áramnál az elektronok áramlása a negatív felől a pozitív felé történik. Csak ez az áramlás van. Pozitív töltéshordozók nem áramlanak semerre. Csak látszólag. Képzelj el egy tojástartót, amiben egy sorban 10 hely van. Van benne 9 tojás, és balról a 3 hely üres. A 4. tojást átrakod egy hellyel balra, és máris egy hellyel arrébb ment a lyuk jobbra. A lyuk "vándorolt", de mégis a tojások mozogtak.

2020. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá a 4-eshez,hogy bár a valóságban az elektronok mozognak a negatív saroktól a pozitív felé (az elektrontöbbletes helyt9l az elektronhiányos felé) ; az elektromos áram irányát megállapodás szerint a pozitívtól a negatív felé jelöljük.
2020. nov. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 17. 14:45
 7/7 A kérdező kommentje:
2/6 atomba-t akartam írni én is...
2020. nov. 17. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!