két szomszédos pozitív szám négyzetösszege 113 Melyik ez a 2 szám?
2020. nov. 23. 14:07
 1/6 A kérdező kommentje:
És le is tudná valaki vezetni légyszíves?
2020. nov. 23. 14:08
 2/6 anonim ***** válasza:

x^2+(x+1)^2=113

Csak egy másodfokú egyenletet kell megoldani.

2020. nov. 23. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Végtelen sok ilyen számpár van.

Pl. (1, sqrt(113-1)); (sqrt(10), sqrt(103)); ...

2020. nov. 23. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Bocs! A szomszédost figyelmen kívül hagytam. De ez a fogalom csak egész számok között értelmes, arról a kérdező nem írt.
2020. nov. 23. 14:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen emberek
2020. nov. 23. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:

A feladat

x² + (x + 1)² = 113


x² + x² + 2x + 1 = 113

2x² + 2x = 112

2x(x + 1) = 112

x(x + 1) = 56 = 7·8

x= 7

*****

Ellenőrzés

7² + 8² = 49 + 64 = 113

2020. nov. 23. 16:36