Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia háziban kérnék egy kis...

Kémia háziban kérnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Egy üdítőital pH-ját 2,10-nek, sűrűségét 1,05 g/cm3-nak mértük. Feltételezzük, hogy a savasságot csak a foszforsavtartalma okozza, melynek csak az első disszociációs lépesét kell figyelembe venni. 1 l üdítőitalban 1,6g foszforsav van, össz szárazanyagtartalma (cukor+sav) 82g


A) mennyi a foszforsav első savi állandója?

B) hány tömegszázalék cukrot tartalmaz az üdítő?


Az A)-nál a pH-ból kiszámoltam, hogy 7,94x10^-3 az egyensúlyban levő [H+]. A bemérési cc. a sűrűségből kiszámolva 0,011 mol/cm3

Így a Ks 0,0202 lett. Ez így jó?


A B) könnyűnek tűnik, de nem tudom, hogy álljak neki. Gondolom az ital (a feladat szempontjából) csak vízből, cukorból, és savból áll.

Azaz 1 liter italban van 82g-1,6= 80,4 g cukor.

Viszont ott elakadtam, hogy hogyan kapom meg az ital tömegét? (Az egész 1 literét)


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2020. dec. 2. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kémia háziban kérnék egy kis segítséget?"

Szerintem igen. :)

2020. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérjél csak. Majd a tankönyv megsegít.
2020. dec. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Segítséget kérsz, vagy oldjuk meg helyetted?


Mondd el hol akadtál meg, és segítek, de helyetted nem írom meg a házidat.

2020. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Segítenék, de azt csak a kulturált módon viselkedő embereknek szoktam.
2020. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ebben mi volt a kultúrálatlan? Feltettem egy kérdést. Elkezdtem, elakadtam. Segítséget kértem. És ezek a válaszok. Mégis mit írjak? “Köszi, hogy segít a tankönyv! Erre nem is gondoltam volna! :)”

A harmadik meg szövegértési nehézségekkel küszködik.

2020. dec. 7. 17:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha valamit el szeretnél érni az életben, akkor ne legyél bunkó másokkal. Még valaki segítene is, az ilyen megnyilvánulásaid nagyon könnyen és gyorsan arra késztethetik az embert, hogy inkább meggondolja magát és menjen a dolgára.
2020. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te most szivatsz? Nézd már végig a válaszokat.
2020. dec. 7. 18:36
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, szerintem nem voltál bunkó (hacsak közben nem töröltek valamit - azt nem láttam). Segíteni viszont sajna nem tudok, csak annyival, hogy írok ide bármit, amitől azoknál, akik betették ezt a figyelt kérdések közé, előre ugrik a kérdésed, és így talán hamarabb választ kapsz.
2020. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt bunkó, nem is értem azt a választ....


Írd le meddig jutottál és hol akadtál el.

2020. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Írta:

"ott elakadtam, hogy hogyan kapom meg az ital tömegét? (Az egész 1 literét)"

2020. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!