Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia háziban kérnék egy kis...

Kémia háziban kérnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Egy üdítőital pH-ját 2,10-nek, sűrűségét 1,05 g/cm3-nak mértük. Feltételezzük, hogy a savasságot csak a foszforsavtartalma okozza, melynek csak az első disszociációs lépesét kell figyelembe venni. 1 l üdítőitalban 1,6g foszforsav van, össz szárazanyagtartalma (cukor+sav) 82g


A) mennyi a foszforsav első savi állandója?

B) hány tömegszázalék cukrot tartalmaz az üdítő?


Az A)-nál a pH-ból kiszámoltam, hogy 7,94x10^-3 az egyensúlyban levő [H+]. A bemérési cc. a sűrűségből kiszámolva 0,011 mol/cm3

Így a Ks 0,0202 lett. Ez így jó?


A B) könnyűnek tűnik, de nem tudom, hogy álljak neki. Gondolom az ital (a feladat szempontjából) csak vízből, cukorból, és savból áll.

Azaz 1 liter italban van 82g-1,6= 80,4 g cukor.

Viszont ott elakadtam, hogy hogyan kapom meg az ital tömegét? (Az egész 1 literét)


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2020. dec. 2. 18:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
10-es köszi, elkerülte a figyelmem. Rá fogok nézni.
2020. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ital tömegét úgy kapod meg, hogy meg van adva a sűrűsége. 1liter az 1000cm3, ezt kell megszorozni az 1,05g/cm3-rel. Így megkapod, hogy az ital tömege 1050g. Innentől már gondolom megy a tömegszázalék számítása.
2020. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!