Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol felsőfok középfokról?

Angol felsőfok középfokról?

Figyelt kérdés

Leginkább tapasztalatokat várok!

Szeretnék letenni egy felsőfokú nyelvvizsgát angolból, most jelenleg kicsivel középfok alatt vagyok (mert van nyelvvizsgám, de sok éve szereztem).

Mivel egyetemista vagyok, sok mást is kell tanulnom, így kb napi 2 órám lehet rá. Ez mondjuk az "aktív tanulás", az esetleges angol filmnézést, cikkek/könyvek olvasását nem számolom bele.

Ti mennyit foglalkoztatok vele és mennyi idő volt eljutni középről felsőfokra?

Egyébként nem a papírért csinálom, mert arra semmi szükségem, hanem a tudásom miatt, viszont azért jó lenne letenni is a nyelvvizsgát, az mégis egyfajta visszajelzés.


2020. dec. 24. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
1000 óra. A napi két óra nem jön össze senkinek és nincs is érteme. Nyelvvel hatékonyan 20, max 30 percet lehet foglalkozni egy nap.
2020. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Van közepem meg felsőm is angolból.

Körülbelül 1 év telt el közöttük, addig nyelvtanárhoz jártam, otthon nemigen foglalkoztam velük, habár jobb lett volna.


Legjobban úgy tudsz gyakorolni, hogy angol érettségi feladatsorokat csinálsz, közép kb B1es, emelt (picit nehezebb mint) B2es nyelvvizsgának felel meg.

Ezen kívül -főleg ha nem okoznak nagyobb kihívást- ajánlom a külföldi híroldalakat, például én mostanában BBC-t szoktam olvasgatni. (Amúgy a BBC-nek van egy reel nevű 'részlege', ahol találsz rövid, érdekes videókat angolul ;))

2020. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami nyelvkurzus, amit fel tudsz venni egyetemen? A helyedben akkor is megfontolnám, ha fizetni kell érte, mert sokat számít. Ha bőven van miből költeni, akkor pedig magántanárt javaslok.
2020. dec. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm, eszembe sem jutott egyetemen felvenni, nem rossz ötlet :D
2020. dec. 24. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
3%
És ennyi ésszel egyetemre jársz? Te jó ég...
2020. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ritka nagy paraszt vagyok utolsó, nem is az első szakomat végzem, megválogathatod a szavaidat nyugodtan.
2020. dec. 24. 15:11
 7/7 A kérdező kommentje:
*vagy...Kicsit öngól, de sebaj :D
2020. dec. 24. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!