Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kellene megoldani az...

Hogyan kellene megoldani az alábbi másodfokú törtes egyenletet, hogy ne legyen benne x^3?

Figyelt kérdés

6x+8/(x+2)*(x-2) - x-2/x+2 = x+2/x-1


Előre is köszönöm!



2021. jan. 5. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
ebben hol van köb x?
2021. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtad el az egyenletet, akkor sehogy.


Ha a végén a nevezőben az (x-1) helyett (x-2) lenne, akkor már lehetne úgy variálni, hogy másodfokú egyenlet legyen belőle.


[link]


Három megoldás van.

2021. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elírtam. Helyesen:


[link]


Ugyan ennek már nincs 3 (valós) megoldása, de összesen a komplexszekkel együtt megvan a 3, meg egyébként is harmadfokúra rendezi neked a program.

2021. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van?

(6x+8)/((x+2)(x-2))-(x-2)/(x+2)=(x+2)/(x-1)

2021. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az egyenletet nem írtam el, biztos így van. Hacsak nem nyomtatták el. A feladatgyakorló megoldásnak 0-t és 3-at ír. A matektanárom annyit mondott segítségnek, hogy az első nevezőt kell közös nevezőnek használni, nem és akkor elv nem lesz a köbön.

Akkor viszont nem tudom, hogy az (x-1) nevezőt hogyan lehetne (x^2-4) nevezőre hozni.

2021. jan. 5. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt sehogy.

Azért írtam, hogy ott (x-2)-nek kell lennie.

2021. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megkérdeztem a tanárt, és tényleg elnyomtatták.
2021. jan. 5. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!