Egy egyenlő szárú háromszög alapja 15 cm hosszú, az alapon fekvő szögei 68 fokosak.

Milyen hosszúak a háromszög szárai?

Mekkora a háromszög területe?


Köszi előre is.


2021. jan. 7. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
A koszinust javaslom.
2021. jan. 7. 10:17
 2/5 A kérdező kommentje:
De én anmyira hülye vagyok matekból nem tudom hogy kell...
2021. jan. 7. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem tanultatok a szinusz es koszinusz fuggvenyeket? Behuzod a haromszog meredekseget es kapsz ket derekszogu haromszoget, ott lehet a koszinuszt hasznalni.
2021. jan. 7. 10:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A háromszög alaphoz tartozó magassága (m) bontja két derékszögű háromszögre az egyenlő szárú háromszöget. Ha a háromszög szára b, akkor

cos68°=7,5/b

b=7,5/cos68°=22,02

A Pitagorasz-tételt alkalmazva m^2=b^2-(a/2)^2 => m=18,56

A háromszög területe: T=a^m/2=139,22

2021. jan. 7. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ma se kellett a kerdezonek gondolkoznia...
2021. jan. 7. 11:26