Hogyan kéne ennek nekiálljak?

Hogy tudom felírni a (cosx + i*sinx)+1 komplex szám trigonometrikus alakját?

2021. febr. 22. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom a tanárod megtanította, szóval azzal a módszerrel állj neki, amelyet ő tanított.
2021. febr. 22. 07:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, de teljesen elakadtam.
2021. febr. 22. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Akkor kérd meg a tanárodat, hogy magyarázza el! Erre való az oktatás! Biztosan nem fogja elutasítani a kérésedet!
2021. febr. 22. 08:41
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

z=(cosx+1)+i*sinx

|z|=sqrt((cosx+1)^2+sin^2x)=sqrt(1+2*cosx+cos^2x+six^2x)=

=sqrt(2*(1+cosx))


z=sqrt(2*(1+cosx))((cosx+1)/sqrt(2*(1+cosx))+i*sinx/sqrt(2*(1+cosx)))


z=sqrt(2*(1+cosx))(sqrt((1+cosx)/2)+i*sinx/sqrt(2*(1+cosx)))


fi=arccos(sqrt((1+cosx)/2))

2021. febr. 22. 09:29