Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi ilyenkor a teendő? (Személy...

Mi ilyenkor a teendő? (Személy-és vagyonőr feladat)

Figyelt kérdés

Adott egy cég, biztonsági őri szolgàlatot látok el, a sorompót kezelem, akinek van engedélye, meg aláveti magát a csomagtartó ellenőrzésnek azt beengedem, de kifelé is be kell mutatni a csomagtartót.

Jön egy gépjármű, beengedem, mert minden rendben van, azonban kifelé menet nem hajlandó bemutatni a csomagtartójàt.

Mi a teendőm?

Az oktató annyit mondott, hogy vissztartani nem lehet, mert nem biztos, hogy követett el bűncselekményt, így az személyi szabadság korlátozàsa lenne. Mást nem mondott, nem is beszéltünk erről egyáltalán.

Kérlek ne hülyézzetek le! Most kezdtük a tanfolyamot, és már át kellett térni online oktatásra, és most így kb órák sincsenek, csak napi feladatok, és nem beszélünk semmiről.


2021. márc. 10. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Közlöd vele, hogy mehet, amint bemutatja a csomagtartót. Vagy szólsz a felettesednek.
2021. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Laikus válasz (sem őr, sem jogász nem vagyok).


Azzal, hogy belépett, illetve alávetette magát az ellenőrzésnek, elfogadta a telephelyre vonatkozó biztonsági szabályzatot/házirendet, amiben valószínűleg szabályozva van a dolog. Az mond erről valamit?


Ha nem akarja megmutatni a csomagtartót, akkor nyugodtan kisétálhat gyalog, nincs személyi szabadság korlátozása, de az autó addig marad, amíg át nem vizsgálhatod. Életszerűen meg aki ilyenen pattog, annak vaj van a füle mögött, főleg, hogy befelé még hajlandó volt kinyitni a csomagtartót.

2021. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

ALAPSZABÁLY.


SOHA NE okoskodj!


Bocs, de az őr mindenhol az utolsó csicska szinten van tartva, így ha ilyen történik, akkor egyből hívni kell a főnököt. Vagy még jobb, ha ezt előre megkérdezed tőle.

2021. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez "csicska munka". Végül azt írtam, hogy az illető nem volt hajlandó kinyitni a csomagtartót, így felszólítottam őt, és megmondtam neki, hogy ha nem tesz eleget a kérésemnek, akkor rendőrt kell hívnom. Ezek után leírtam, hogy végül kinyitotta, és lopásból származó tárgyak kerültek elő, így végül tényleg hívni kellett rendőrt. Az oktató nem írt vissza, hogy rossz lenne, szóval gondolom jó. Majd, ha újra normális oktatás lesz, akkor ràkérdezek nála, hogy ilyenkor szerinte mi a teendő.
2021. márc. 12. 19:25
 5/5 anonim válasza:

Valós példa! Komolyan!


A Hatvan városában lévő Bosch gyárban, ha bizonyos szint feletti főnököket megállítasz ellenőrizni, vagy szondáztatni, hiába dobja ki őket neked a beléptető rendszer, akkor te ki vagy rúgva!

Semmit nem szólnak neked. Megcsinálják amit kérsz, majd amit az irodába érnek megy a telefon a főnöködnek, hogy másnaptól nem jöhetsz a céghez dolgozni.

2021. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!