Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó matekosok, tudnátok ebben...

Jó matekosok, tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

1, a víztartály téglatest alakú. Belső hossza 5,2m, szélessége 2,4m, mélysége 1,5m. Hány liter víz van a tartályban, ha a mélységének három ötöd részéig van megtöltve?


2, A téglatest alakú akváriumban, melynek alapmérete 35cm és 25cm, 17,5 liter víz van. Számítsuk ki a vízben lévő felület nagyságát!


ha tudtok segíteni, nagyon szépen köszönöm :) ❤︎



2021. márc. 18. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Mi okozza a nehézséget? Szorozni, vagy osztani nem tudsz?
2021. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
látom te se tudnád megoldani, tudod nem mindenki születik olyan adottsággal h valamit elsőre megértsen, én a humán tantárgyakból vagyok jó, nem a logikai tantárgyakból, ahol számolni kell de azért köszönöm h válaszoltál te se leszel ettől több :)
2021. márc. 18. 10:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ahhoz, hogy 3 számot összeszorozzál, rohadt sok logika kell... Átlag ember nem is képes arra, hogy felfogja...
2021. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de figyelj már, ez az oldal nem a smminek jött létre mindegy a kutyák azért vannak h ugassanak sok sikert hozzá, de nehogy egyszer szájkosarat kapj :)
2021. márc. 18. 10:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem, hogy miért nem tudod megoldani, erre te habzó szájjal visszapofázol. Itt nem én fogok szájkosarat kapni...


Abban igazad van, hogy "ez az oldal nem a smminek jött létre", de nem is azért, hogy neked 3 számot összeszorozzunk...

2021. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem fogok vitatkozni, mindenki más, nem csak 3 számot kell benne kiszorozni az megvan, de tovább hogy a ******* tudjam azt h az 1 ötöd része az mennyi úgy ha le sincs rajzolva, elképzelésem nincs h h kell megcsinálni, már csak az egyes példa kell, a másikra rájöttem h h kell de az egyesre nem mert nem vagyok jó ilyen tantárgyakból és légyszi ne veszekedjünk azon h nem mindenki egyforma mert semmi értelme
2021. márc. 18. 10:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Óvódás, dolog, de "te kezdted". Ha megkérdezem, hogy mi a gond, annak oka van.


Jól látod, a szorzásnál egy kicsit többek kell csinálni, de ez az első lépés. Mondjuk a "de tovább hogy a ******* tudjam azt h az 1 ötöd része az mennyi" kicsit megmolyogtatott. 100 forintnak honnan tudod, hogy mennyi az 1/5 része? Hát úgy, hogy felosztod 5 egyenlő részre, és abból kiválasztasz 1-et, és az eredmány 20 lesz. Minden más esetben is így kell számolni. A 3/5-nél meg 1 helyett 3 részt választasz ki, tehát a 100-nak a 3/5-e 20+20+20=60.


Ami még nehézséget okozhat, hogy "hány liter", ehhez azt kell tudnod, hogy 1 liter definíció szerint 1 köbdeciméternek felel meg, tehát ha mondjuk az eredmény 175741,58 köbdeciméter, akkor abban 175741,58 liter van. Emiatt egyszerűbb úgy kezdeni a feladatot, hogy mindenkit átváltasz deciméterbe, mert ha nem váltod át, akkor a köbmétert kell köbdeciméterbe, az egy kicsit nehezebb.

2021. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Víztartály, ami téglatest alakú= téglatest alapú hasáb

V (térfogat) =a*b*c

5,2*2,4*1,5=18,72m3 ->ennek kell a 3/5-e -> 18,72*3/5=11,23

2021. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
aaa köszi uh jajdejo köszi, én hölye vagyok mindenben ami számítás v számokkal kapcsolatos, én a nyelvekben vagyok jó, de köszi mégegyszer, és am nem magyarországi vagyok így nem nagyon tudok forintban számolni, de kb megvan h h képzeljem el euróban :)
2021. márc. 18. 10:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem 100% hogy jó, valakivel nézesd meg azért vagy itt várj még kicsit hátha ír más is
2021. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!