Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lehet gyorsabban verset tanulni?

Lehet gyorsabban verset tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég feladták házinak, hogy tanuljunk meg egy elég hosszú verset. Nektek van valami tippetek, hogy ti hogyan szoktátok gyorsan bemagolni az ilyen memoritereket? (tudom,hogy kell verset tanulni, csak hátha nektek van egy jobb módszeretek.)

2021. márc. 24. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

A verset nem bemagolni kell, hanem tanulni, ez már az első hiba a metodikádban, hogy rosszul értelmezed a szavakat és a célokat.

Én nem rég idegennyelvű szöveget (orosz) tanultam meg; unalomig olvasva, hallgatva. Ma már betéve tudom, ami azért is van, mert amikor nem olvastam és hallgattam, akkor felmondtam magamban.


Csak kíváncsiságból: melyik az a irdalmatlan hosszú vers?

2021. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Most az online oktatásban rengeteg feladatot adnak és elég megterhelő főleg, hogy az aznapra még leadandó feladatok sem voltak készen (pedig hidd el, nem lazáskodtam el) ezért ma estére maradt 12 versszak megtanulása. A bemagolást nem szó szerint értettem csak úgy, hogy ti hogyan szoktátok gyorsan megtanulni, de sajnos már nem írhatom át. Ja meg ha nagyon érdekel, Petőfi Sándor:Az alföld az, az 'irdalmatlan' hosszú vers. Bocsi, hogy megmertem kérdezni, hogy ti hogyan szoktátok egy már jól bevált módszerrel lendületesen, könnyen és gyorsan megtanulni a verseket.
2021. márc. 24. 20:00
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:

#2: "amikor nem olvastam és hallgattam, akkor felmondtam magamban" Ez miben különbözik a bemagolástól?

Szó szerint vissza adni tudni >= bemagolni.

Ha nem kell értelmezni, akkor szó szerint vissza adni tudni = bemagolni.


Kérdező: Én annó úgy magoltam be a verset, hogy többnyire magamban, néha hangosan felmondtam. Ha és ahol hibáztam, akkor ott megálltam és újrakezdtem az elejétől, és jobban koncentráltam a szövegre. Közben végig vizualizáltam a dolgot.

A megállás újrakezdés nem ideális, mert a végére kevesebb figyelem jut, emiatt az elejétől már undorodtam, amikor a végét tudtam már végre gyakorolni. Emiatt azt érdemes csinálni, hogy:

1. Mondod a verset.

2. Vizualizálod.

3. Ahol elakadsz, leírod a szót, ami nem jutott eszedbe.

4. Folytatod.

5. Ismétled a jegyzetre nézve.

6. Ismétled a jegyzetre nem nézve.

7. Ha 3-szor sikerült elmondani hibátlanul a szójegyzetre nem nézve, akkor aznap, de legalább 3-4 órán át nem foglalkozol vele.

8. 1-7. pontot ismétled a felelésig minden nap, vagy minden másnap.

2021. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
#1 és mégis mi a f4szt érsz felnőtt korodban azzal, ha tudod a Jánks vitézt, Toldit stb.. ??? Semmit. Egyszer kell csak bemagolni, 5-ost szerzel belole es kesz.
2021. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:

#4: Ritka az alkalmazésa valóban, de:

1. TV-rádió műsorokban, újságban előkerül, mint bevett vagy abban a pillanatban kitalált szólás-mondás vagy hasonlat alapja.

2. Időnként előkerül emberek közötti beszédben valamire aláfestésként, és aki idézni tud, azt elismerik az emberek (jó pontot szerez).

2021. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ! <3
2021. márc. 27. 10:16
 7/7 anonim válasza:
Én énekelve tanulom a verseket. Csak arra kell figyelned, hogy mikor felmondod a tanárnak csak a fejedben menjen a dallam, mert a tanárok nagyon nem szeretik, ha énekelve mondod a verset
2021. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!