Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Wikiszótárnak lehet hinni?

Wikiszótárnak lehet hinni?

Figyelt kérdés

Pár szó származását, eredetét csak ott találtam meg. Egy házihoz kellene. Igaz minden amit ott van? Vagy minden szónak utána kellene járni, mert lehet hogy van hamis adat is fent?

Pl. a nyelv szónak a feltüntetett eredet helyes? [link]



2021. márc. 29. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg helyes, de a Wikipédia és társai nem tudományos források.
2021. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Most találtam egy hibás írást is rajta. Azt írja hogy a kabar "Három altörzsre oszló hun néptörzs, amely a Levédiában élő hun (ma kazár) törzsszövetségből kivált és Etelközbe települt, végül a honfoglaló magyar törzsek egyik jelentős részét alkotva a mai Magyarország területére jött." [link]

Mi órán azt tanultuk töriből, hogy a hunoknak semmi közük sincsenek az akkori magyarokhoz, nem "őseink", csak a magyarkodók gondolják azt. Tehát akkor nem lehet igaz, hogy a honfoglaló törzsekkel jöttek be ide, mert akkor valami közüknek kellett volna lennie.

Szóval akkor nem a legmegbízhatóbb...

2021. márc. 29. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!