Két szám különbsége 11 összege pedig 25 melyik ez a két szám?


2021. ápr. 12. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

x-y=11

x+y=25


x=25-y


25-y-y=11 -> -2y=-14 -> y=7


x=25-7=18


Ez a szám a 18 és a 7.

2021. ápr. 12. 10:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a kisebbik szám x, akkor a nagyobbik 11+x, mivel ekkor a kettő különbsége 11. Összegük 25, tehát


x + 11+x = 25, ennek megoldása x=7, tehát a kisebbik szám a 7, a nagyobbik a 18.

2021. ápr. 12. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyiket a másikból kifejezed.

Ha A + B = 25, akkor B=25-A

Különbségük 11, tehát B-A=11

Behelyettesítve (25-A)-A=11

25-2A=11

2A=14

A=7


Ebből B=25-A=25-7=18

2021. ápr. 12. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:
A 69-es és a 101-es. Szívesen.
2021. ápr. 12. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:

x - y = 11

x + y = 25

----------

2x = 36

x = 18

18 - 11 = 7

2021. ápr. 12. 18:06