Két szám szorzata 36, összege pedig 37. Mennyi a különbségük?

Matekra kell holnapra, aki nem csinálja meg az 1 est kap, aki megcsinálja az pedig plusszt.

2017. febr. 9. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
35
2017. febr. 9. 15:46
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

35

Azt nem árulom el, hogy miért, gondolkozz!

(Különben sem én kapom a plusz pontot...)

2017. febr. 9. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

v1:


1, 2, 3, 4, 6, 9, 12, 18, 36


Ezek a számok osztják a 36-ot, tehát ezek szorzatával állítható elő. Melyik kettő összege 37?


v2:


x * y = 36

x + y = 37


Oldd meg az egyenletrendszert!

2017. febr. 9. 15:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget!
2017. febr. 9. 16:40
 5/7 Tom Benko ***** válasza:

xy=36, x+y=37. (x+y)^2=x^2+y^2+2xy=37^2. Ebből kivonizzuk az első egyenletcsi 4-csiszeresét, kapizzuk: x^2+y^2-2xy=37^2-4\cdot36, hurrá, nevi azi, (x-y)^2=37^2-4\cdot36=1225, gyökivonizás után: x-y=\sqrt{1225}=35.


Ha taszcsiz, ahogy ircsiztem, az csak azért vancsi, mert engem is taszcsiz, ha valcsikicsi máscsival csincsizi meg a házcsiját!

2017. febr. 11. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Utóbbi alapján -1 is lehetséges.
2017. febr. 12. 13:55
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
@Parafagólem: Na igen, de azt a feltételek kiszűrik.
2017. febr. 13. 18:01