Segít valaki a matek háziban? 16/l

Egy kétjegyű szám számjegyeinek az összege 13, ha a számot 12-vel elosztjuk akkor a hányados megegyezik a szám utolsó számjegyével a maradék pedig ennél kettővel kisebb. Melyik ez a szám?

2021. ápr. 16. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Legyen ez a szám xy, ekkor:

1) x + y = 13

2) (10*x + y)/12 = y + (y-2)


Behelyettesíted az első egyenletből kapott x=13-y kifejezést a második egyenletbe és megoldod, megkapva így az y értékét, amit behelyettesítve mondjuk az első egyenletbe megkapod x értékét is.

2021. ápr. 16. 12:31
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
76 lesz a megoldás
2021. ápr. 16. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

A lehetséges számok: 49 58, 67, 76, 85, 94.

A 12-vel osztás hányadosai: 4, 4, 5, 6, 7, 7.

Az osztási maradékok: 1, 10, 7, 4, 1, 10.

Melyik a jó? A 76.

2021. ápr. 16. 14:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, nagyon rendesek vagytok. Ment mindenkinek a pipa
2021. ápr. 16. 14:26