Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell beadandót írni?...

Hogyan kell beadandót írni? Egyáltalán a tanár elolvassa?

Figyelt kérdés

Nah... légyszi, ha valaki tud valamivel segíteni tegye meg.


Elsőéves hallgató vagyok. Bölcsészkaros. 2 kreditért felvettem egy tárgyat, amiről ódákat zengtek, hogy milyen szuper, mert csak beadandót kell írni, úgyis mindenki ötöst szokott kapni a tanár úrtól.

A tárgy neve: kriminálgeográfia. Nemzetközszolgálati Egyetemen oktatják ezt a tárgyat. Erről kéne beadandót írni.


Az lenne a kérdésem, hogy beadandót úgy írok, hogy a bevezetésben leírom, hogy miért írok erről, miért tetszik ez a téma?

A tárgyalásban pedig csak írok és írok? E/1es számban írok, mintha ezek az én gondolataim lennének? És utána leírom, hogy milyen irodalomból olvastam el ezt? Képet lehet betenni?


Van olyan nemzetközszolgálatis hallgató, aki csinált már erről beadandót?


Befejezésül még annyi, hogy ha egy szabválból nem vizsgázok, akkor kell valamit fizetni, vagy csak nem lesz meg a 2 kredit? Az átlagomat lerontja majd? Köszi!



2021. ápr. 29. 19:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ilyet még nem kellett írnom sohasem, ezért vagyok elveszve.
2021. ápr. 29. 19:18
 2/15 anonim ***** válasza:
20%

"Nemzetközszolgálati Egyetem"


Ilyen hol van????


Ugyanis Bp-en csak NemzetI Közszolgálati EGyetem van...

Létezik, hogy még az intézményed nevét se tudod helyesen???

2021. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ráadásul nem elírás a részéről, sokadszorra szalad bele ugyanebbe:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2021. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Ja, akkor megint egy fejben-egyetemista....
2021. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Szia, én is NKE-s vagyok, pont ez a tárgyam nem volt, de sok másból írtam már beadandót.


Beadandó alapvető sémája valahogy így néz ki:

1. Kitalálod, témán belül miről akarsz írni.

2. Feltúrod az internetet/könyvtárat releváns forrásokért. Nők lapja café, 444.hu, gyakori, Wikipédia nem releváns. Tudományos folyóirat, digitalizált szakkönyv, tankönyv igen.

3. Összeszeded, mikből akarsz dolgozni, ezeket el is olvasod. Ezek lesznek a forrásaid.

4. Elolvasod a forrásaidat, majd leülsz beadandót írni. A beadandó elején leírod, miért fontos a témád. Nem azt, hogy "ezt választottam, mert tetszett/könnyű volt", hanem fontos, "mert nagy jelentőségű kutatások zajlanak a területen/megalapozta a tudomány mai állását/stb".

5. A bevezetés után összefoglalod szép kerek, egész mondatokban, amikről olvastál. Jól elkülöníthetően írod a saját véleményedet, de itt sem azt, hogy "ez szerintem is érdekes", hanem azt, hogy "úgy gondolom, ez a kutatás nagy hatással lesz x dologra, mert...". Fontos az indoklás.

6. A forrásaidat hivatkozod, pl lábjegyzetben. Ezt a Word tudja. Szerző, cím, link/kiadó, dátum amikor utoljára belenéztél.

7. A végén tolsz egy összegzést, amiben még egyszer megemlíted a fontosabb dolgokat.


+1: Fedőlap (ilyet is tud a Word), jól látható tagolás legyen. A fedőlapon név, neptun kód, tárgynév, félév.

2021. ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy most nézem, volt itt még pár dolog.


1. Vagy elolvassa a tanár, vagy nem. Tanárfüggő.

2. Ha NKE-s vagy, nem lehetsz bölcsészkaros, mert az NKE-n nincs bölcsészkar.

3. Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek hívják.

4. Képet max akkro tehetsz bele, ha mondjuk grafikon, vagy diagramm, vagy tervrajz stb. Random képeket nem, nem naplót írsz.

5. Ami nem a saját gondolatod, azt ne is próbáld annak eladni.

2021. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

6-os: egy álmodozó az illető....

Feltűnési viszketegség..

De arra nem ügyel, hogy legalább hihető sztorit írjon ki.


NKE bölcsészkar... :))))))))

2021. ápr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm szépen!

És tényleg rosszul írtam az egyetem nevét...🤦


,,Nem tudod az intézményed nevét" én nem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója vagyok, hanem egy másik egyetem bölcsész hallgatója és ezen az egyetemen lehetett felvenni ezt a tantárgyat, mint szabvált.

2021. ápr. 29. 19:46
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 nem kitalált sztori csak kihagytam egy fontos részt. Én egy másik egyetemen tanulok, ott pedig bölcsész hallgató. Szabadon választott tantárgy a kriminálgeográfia.
2021. ápr. 29. 19:51
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Aha. És bölcsészkaron még soha semmilyen tantárgyból nem kellett beadandót írni...?

Érdekes....

2021. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!