Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan jön ki a végeredmény?

Hogyan jön ki a végeredmény?

Figyelt kérdés

kepkuldes.com/image/SOXNwR

Nem értem hogy került a nevezőbe c és hogy hová tűnt az elejéről a δt.

Valaki le tudná vezetni több lépésben?



2021. szept. 22. 12:54
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ha csak az egyenlet 2. és 3. részét nézzük, akkor:


Bal oldalon az első törtből ha kivonod a másodikat, akkor marad:


Δt - v*Δt/c

Szorozzuk be az elején a Δt-t c/c-vel:

(Δt*c - v*Δt)/c

Kiemeled Δt-t:

Δt * (c - v)/c


..és már meg is van a vége.


Viszont visszatérve az elejére.

Azzal nincs gond, hogy bekerül a "c" a nevezőbe, mert a Δt-hez nyugodtan hozzáadhatsz bármilyen törtet ha ugyanazt ki is vonod, viszont "s-v*Δt" nem egyenlő "s"-sel szerintem, szóval itt én sem értem, mi történt. :D


Ez nem valami fake bizonyítás? :D

2021. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tehát Δt + (s-v*Δt)/c - s/c

Mint láthatod, az utolsó 2 tagnak azonos a nevezője, ezért összevonhatod a törtet, így kiesik az "s". Marad:

Δt + (-v*Δt)/c

Na most ugye össze kellene vonnunk a Δt-vel is, aminek az a feltétele, hogy valami olyasmi alakja legyen, hogy a nevezőjében "c" legyen.

Ez ugy tudjuk megtenni, hogy beszorozzuk "c"-vel, és elosztjuk "c"-vel, tehát (c*Δt)/c (ez ugye ugyanazt jelenti, mint a Δt. Nekünk azért kell beszoroznunk meg elosztanunk, mert így összetudjuk vonni a másik törtes taggal.)

Tehát így: (c*Δt)/c + (-v*Δt)/c

Összevonjuk:

(c*Δt - v*Δt)/c

Kiemeljük a Δt-t:

Δt(c-v)/c

Készen is vagyunk.

2021. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!