Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan döntjük el, hogy...

Hogyan döntjük el, hogy melyik anyag oxidáljon és melyik redukáljon? (Többi lenn.)

Figyelt kérdés

Nem rég tanultuk a Galvánelemeket és azzal a Daniell-elemet. Nem igazán értem, hogy pl ennél a példánál miért ez oxidál és miért nem a másik, ugyanennél a miért a másik redukál és nem oxidál? Valamint miért így helyezkednek el (és nem pedig pl így: Ba2+|Ba || Ni|Ni2+) es azt hogyan döntjük el,hogy melyik oldalra tesszük az iont?


Pl: Ba|Ba2+ || Ni2+|Ni


Ba - 2e- = Ba2+ Ni2+ + 2e- = Ni


Mármint azt nem értem, hogy melyik esetben miért nem pl a Ba2+ ad le 2e--t es a Ni meg vesz fel meg vesz fel 2e--t. (Ebben az esetben pont forditva lenne az egész, de nem értem. SOS SEGÍTSÉG KÉNE, MERT NEM SOKÁRA DOLGOZAT LESZ BELŐLE ÉN MEG NEM ÉRTEM.) Kérlek titeket, hogy lehetőleg úgy magyarázzátok el, hogy megértsem!:)



2021. szept. 26. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Elektródpotenciál/standardpotenciál táblázat pont erre való.

Pl itt ez:

[link]

Értelemszerűen egymáshoz viszonyítva kell nézni, amelyik az erősebb oxidálószer, az fog elektront leadni, amelyik az erősebb redukákószer, az pedig felvenni.

2021. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt végre értem. Már csak azt nem tudom, hogy hogyan kell ábrázolni a Daniell-elemnél az egy-egy atomot és egy-egy iont. Mármint ahogy leírtam példában. (Valamint, hogy melyiknek kell jobb oldalon és baloldalon lennie-> katód vagy anód van jobb oldalon?
2021. szept. 28. 13:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Ó és még annyi, hogy a Galván elem és az elektrolízis között mi a különbség (katód és anód változás ha van? Vagy esetleg törtés változás? Vagy eletromotoros erő változás?)
2021. szept. 28. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!