1, Mennyi 240 kg-nak az a) 1%-a b) 10%-a c) 20%-a d) 100%-a e) 150%-a ?

2021. okt. 19. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a)2,4 b)24 c)48 d)240 e)320
2021. okt. 19. 18:28
 2/5 anonim válasza:
40%
240x0.01 240x0.1 240x0.2 240x1 240x1.5 X*1=X X*0.5(50%)=0.5X X*1.5(150%)=1.5X stb stb stb
2021. okt. 19. 18:29
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

A 100% az ugyanannyit jelent.


A többit úgy tudod kiszámolni, hogy


x / 100 * 240kg, ahol x a százalékos érték.


Ezeket fejben is könnyű számolni, mert pl. tudod, hogy az 10% a 100% tized része, tehát az eredmény is a tizede lesz (a 240kg-nak).


A 20% a 100%-nak az ötöde.....


A 150%-nál a felét kell hozzáadni (a 240kg-hoz jelen esetben), mert 50 a 100 fele és annyival több, mint a 100%.

2021. okt. 19. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

:-(

Tényleg itt tart ma az oktatás?! Ez elkeserítő!

2021. okt. 19. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha ezek nem mennek ott nagy bajok vannak. Kérj segítséget tanartol, szülőktől. Nem ciki ha nem megy de tenni kell ellene
2021. okt. 19. 20:58