Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan legyek jobb matekból?

Hogyan legyek jobb matekból?

Figyelt kérdés
Szóval, általánosban mindig 4,5 voltam matekból e seleg jó tanárom volt. Viszont a gimiben egyszerűen nem tudom komolyan venni a tanárt aki ráadásul olyan gyorsan magyaráz, h meg se értem amiről beszél. Nem szeretnék lemaradni, de egyszerűen annyira idegesek leszek ha valami nem megy
2021. nov. 14. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A magyar se nagyon megy, az mégse ráz meg annyira. ;-)

Ne hagyd, hogy olyan gyorsan magyarázzon: tedd fel a kezed és kérdezz! A többieknek is, sőt, a tanárnak is segítesz vele!

2021. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az órai anyagnak nézz utána a tankönyvben, tanuld meg az elméletet, oldd meg a feladatokat, tanuld meg a megoldásokat!

Ha nem értesz valamit, akkor kérdezz!

2021. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"általánosban mindig 4,5 voltam matekból e seleg jó tanárom volt. Viszont a gimiben egyszerűen..."

Tanártól teljesen függetlenül is: egész más a gimnáziumi anyag, mint az általános iskolai. Van ott egy ugrás, amit nekem nem sikerült megugranom, emlékszem, pedig egész 8. végéig nagyon penge voltam matekból, meg szerettem is, és matektanárok is mondják, hogy ott valaminek vége, onnan már sokkal elméletibb az egész. De azért ne add fel. Én is belejöttem azért az érettségire (de nem tart mindenkinek olyan sokáig az átállás :D ).

2021. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha van okosabb osztálytársad, vagy nagytestvéred, vagy osztálytársad nagytestvére, aki jó matekos, vagy pl másik tanártól a saját tanárod háta mögött is kérhetsz segítséget, vagy pl a saját tanárodtól is próbálhatsz segítséget kérni, de lehet megin nem jól magyarázná el a korrepen sem. kereshetsz amúgy online tanárt is, ha időnként 1-1 órát tart neked pl google-meetingben, ahol jól elmagyarázza, vagy hát lehet inkább jobb személyesen, én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de szal az szerintem kb ilyen 2000-6000 ft körül lehet egy óra, és akkor időnként enynit szerintem talán adnának neked a szüleid, szánnának rád, ha látják/nák,hogy szeretnélm jobb lenni.

bocsi,ha h ülyeséget írtam.

2021. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*én nem értek a matekhoz túl magas fokon
2021. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!