Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljak, hogy könnyebb...

Hogyan tanuljak, hogy könnyebb legyen és mindenre jusson időm?

Figyelt kérdés

11. Osztályos középiskolás erősáramú szakon lévő tanuló vagyok. 4-5-ös a tanulmányi átlagom… egy két mumust, mint pl.: a történelem és az angol-t leszámítva. Azok 3-as. (Esetleg ha valakinek van valami jó tanulási módszere történelemre olyan számára aki tiszta szívéből rühelli a törit, ne tartsa magában)

A problémám az, hogy bejáróként (ami amúgy egy 30-perces út) napi 7-8 óra után délután 4-kor hazaesek, nem ettem egy normálisat csak a hideget meg a szendvicset, nem ittam, nem kávéztam… még tanulnom kell a másnapra. Ami alapjáraton nem lenne baj, csak eléggé lefáraszt már korán reggel a harc azért hogy fel bírjak szállni a buszra és ne kelljen a későbbivel menjek, a buszok ülése (mivel 2m vagyok) szétnyomja a lábamat. 7-8 óra az iskolában ugyan ez hazafele. Jól esne egy kicsit pihentetni az agyamat itthon a csendben a sok h@lyétől távol… de ha mind ezt hogy eszek iszok pihenek megcsinálom ott van hogy 5 óra fél 6 és még arról nem is beszéltem, hogy néha akad nekem is dolgom itthon esetleg segítenem kell valamiben…. És akkor eleve este fogok hozzá tanulni. Mivel én nem csak gimnáziumot viszem hanem vele párhuzamosan már a szakmát is tanulom ezért ez így nehezebb. A szakmával nincs nagyobb gond mert érdekel, szeretem. De sokszor már arra sem tudok úgy koncentrálni mert mellette ott a többi tantárgy és azokból is ott az elvárás.


Most ott tartok, hogy egy délután 1-2 tantárgyra jut időm, ha könnyebbek és utánna már (biztos meg van az érzés) lezsibbad az agyam nem fog semmit, fáj a fejem. És hoppá 9 óra és akkor aludni is kellene de még volna egy két tantárgy és reggel 5-kor kelés mert indul a busz… alapból kicsit lassabban tanulok szerintem főleg olyat ami nem érdekel, mert pl egy szakmai tantárgy ami érdekel… egyszer elolvasom és már megértettem, tudom.


Próbálnék előre tanulni, ha már valamit tudok előre, de nem megy mert ott a többi….


Borzasztó. Magamtól is van most egy magasabb elvárásom és mivel egy picit most rontottam is (nem eget rengető) idegesít a dolog, de úgy érzem nem birok többet.

Olyan jó lenne mindent kiüríteni a fejemből leereszteni a gőzt… de az a baj ez a feszültség utánna visszatérne…

Valami megoldásra lenne szükségem…

Tudna valaki segíteni. Akár egy neki bevált tanulási módszer, időbeosztás…. Akármi. Előre is köszönöm. Sértegetést nem kérek.


17/F



2021. dec. 6. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ja, hát én is erősáramos voltam, mindenből szakmai tárgyból négyes-ötös, történelemből meg kettes. :) Üdvözöllek a bejáró életben. A bejáróknak a fele jut az Élet jó oldalából, és kész. Nekem szerencsém volt, második középiskolás év késő őszén más okok miatt beköltöztünk az iskola városába.
2021. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet, én is ilyen voltam. Esetleg olvasgasd a buszon a történelmet, hátha rögzül valami, bár én is nagyon utáltam, sokszor csak 2-es voltam belőle, aztán érettségire meg összehoztam egy gyenge 4-est. Szerintem ne aggodalmaskodj annyira ezen. A szakmai tárgyakat persze imádtam. Azt javasolnám hogy inkább a szakmai tárgyakkal foglalkozz még többet, mert olyanok mint mi reálbeállítottságúak, csak ezzel érvényesülhetünk később (munkahely, továbbtanulás, verseny, stb.) azzal kiegészítve, hogy a kiváló szakmai tanulóknak a mellékes tárgyakból is általában megadják a jobb jegyet.

Az idegennyelv viszont fontos, ehhez azt tudom javasolni, hogy a szakmádhoz kapcsolódó oldalakat/videókat keresd,meg ami érdekel. Akaratlanul is sokat lehet tanulni pl. youtube videókból, felirat mellett, feltéve ha érdekelt vagy a témában. Sok sikert!

2021. dec. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!