Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy Török nyelv a...

Spanyol vagy Török nyelv a könnyebb? Melyiket tanuljam először?

Figyelt kérdés
Hobbiból tanulnám őket, de az országok is tetszenek meg a kultúrájuk is. Szóval mindkét nyelvet megakarom majd tanulni, de melyikkel kezdjem? Egyáltalán azzal kezdjem ami könnyebb és hamarabb megtanulom, vagy azzal kezdjem ami nehezebb és hosszabb ideig tart megtanulni?

2018. okt. 13. 22:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és itthon tanulnám magamtól.
2018. okt. 13. 22:16
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Összehasonlíthatatlan.

Mert a spanyol latin nyelv és indoeurópai, a török meg a török nyelvcsaládba tartozik.

Se a nyelvcsalád nem ugyanaz, se a ragozásuk stb...

Úgyhogy nem tudom.

Ha tanultál olaszt, franciát, akkor válaszd a spanyolt.

2018. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Angolul beszelek es nemetul is tanultam.
2018. okt. 13. 22:43
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Most mondjam, hogy indoeurópai mindkettő: tehát spanyol?

A török meg egészen hasonlít a magyarhoz, majd meg fogod látni.

Tudod mit?

Kezdd el mindkettőt, menet közben kiderül.

2018. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
95%
Tanuld a spanyolt
2018. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Szia, én beszélek törökül és spanyolul is, spanyolt gimiben tanultam, Törökországban pedig kint éltem. Nekem a török könnyebben ment, valószínűleg azért, mert nyelvi környezetben voltam. Spanyolt viszont könnyű angol után megtanulni, erre akkor jöttem rá, mikor komolyabban elkezdtem vele foglalkozni. :D Sok a hasonló szó, míg törökben kb. minden új, sokan a ragozást sem igazán értik, hiába hasonlít a magyarhoz. Összességében azt mondanám, hogy a spanyol talán könnyebn, de azt tanuld, amelyikhez nagyobb kedved van. :)
2018. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom az osszes valaszt! Mindket nyelv nagyon tetszik, szoval nemtudok donteni. De azt hiszem inkabb ugy fogom csinalni, hogy nekiallok mindket nyelvnek es amelyik jobban fog tetszeni, azt fogom eloszor tanulni.
2018. okt. 14. 22:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Hol szereztél tananyagot hozzájuk?
2018. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!