Pedig az egyenletek menni szoktak, de ezt nem értem.

2022. febr. 19. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Nágyzetgyök 1250.
2022. febr. 19. 17:58
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
gyök alatt (1250)=25*gyök(2)=35,36
2022. febr. 19. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Továbbá mivel páros kitevőjű a hatvány (a*a=a^2), ezért "a" előjele nem számít (a^2=(-a)^2), tehát az egyenletnek két megoldása van: -√(1250) és +√(1250).
2022. febr. 19. 20:56