Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebben a kombinatorika feladatb...

Ebben a kombinatorika feladatban segítene valaki? Hozzá sem tudok kezdeni.

Figyelt kérdés
Egy számítógépes rendszer csak 8 hosszú jelszavakat enged meg, amely az angol ábécé 26 kis, 26 nagy betűjét és a 10 számjegyet használhatja (természetesen ismétlődhetnek karakterek egy jelszóban). Előírás, hogy a jelszóban szerepeljen kis betű is, nagy betű is és számjegy is. Hány lehetséges megengedett jelszó van?

2022. márc. 22. 13:25
1 2
 11/13 krwkco ***** válasza:

"mi a bonyolult neked benne?"

Ha összehasonlítod a 6-os és 8-as megoldást, akkor szerinted légbőlkapott a bonyolult szó használata? A bonyolult nem azt jelenti, hogy hibás, ezt nem állítottam. És elég bizonyíték a bonyolultságra az is, ha a kérdezőnek wolframalfa nélkül (amit az iskolában nyilván nem fogadnak el) ki kellene számolni a végeredményt.

2022. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy szerinted hibás. Megkérdeztem, hogy neked, személy szerint mi a bonyolult benne.


Gyakorlatilag ugyanazt csináltam, mint ti, csak én még külön esetekre bontottam aszerint, hogy mikor mennyi karaktert használunk fel a különböző fajtákból. A legtöbb kombinatorikai feladatnak egyébként ez a kulcsa, mivel sokkal átláthatóbban elkülönülnek a számítható esetek, szóval semmi extra "bonyolult" számítást nem végeztem.

2022. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyébként amikor ilyen százbilliós nagyságrendű megoldás van egy feladatra, bőven megelégszenek azzal, hogy magát az eredményre vezető műveleteket megadják, mint ahogyan azt te is tetted. A te megoldásod egyébként bonyolultabb, mivel ahhoz a "logikai szita" ismerete is szükséges, amit nem feltétlenül ismer mindenki (itt most arra gondolok, hogy a közös metszetet hozzá kell adni).


De persze, kinek mi. Majd a kérdező eldönti, hogy számára melyik az átláthatóbb, és több megoldási módot is ismer, az meg ártani nem árt.

2022. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!