Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oldanád meg a következő...

Hogyan oldanád meg a következő statikai feladatot? (Öszetett csuklós szerkezet)

Figyelt kérdés
[link]

2022. márc. 25. 23:02
 1/5 krwkco ***** válasza:
Kiszámolnám az M pontra a forgatónyomatékok összegét az ottani elfordulási szög függvényében. És az összeg legyen 0.
2022. márc. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
Vagy lehet, hogy egyszerűbb ha valamelyik rugalmas rúd hosszváltozását használod paraméterként.
2022. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ez statika, ez nyugalomban marad, anyagjellemzők meg nincsenek hozzárendelve.
2022. márc. 26. 08:36
 4/5 krwkco ***** válasza:

Nyugalomban marad, ha a terhelés hatására deformálódott és megtalálta az egyensúlyt. És ha nincsenek anyagjellemzők, akkor a q1 és q2 az micsoda?

Én nem vagyok statikus, csak a józan észt és a fizikát használom, de ez az első statikai feladat, amivel találkoztál? Nem értem a helyzetedet. Most vagy elsőéves keresztfélévben?

2022. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A q1 és a q2 az külső terhelő megoszló erő, nem anyagjellemző.


Nem, nem ez az első statika feladatom. Neked igen?


A helyzetem elemzése irreleváns a feladat megoldása szempontjából.

2022. márc. 26. 09:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!