Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szakértők között van arról...

A szakértők között van arról konszenzus, hogy a matematikán belül vajon az algebra vagy a geometria a nehezebb?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 4. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Kinek mi a nehezebb? Szerintem ez emberfüggő.


Kérdésedet nem lehet pontosan megválaszolni. Ezért én is intézek hozzád egy kérdést: A szakértők között van arról konszenzus, hogy a házias ételeken belül vajon a töltött káposzta vagy a brassói a finomabb?

2022. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen "konszenzus" nincsen és nem is lehet. Legfőképpen azért nem, mert a matematika tudománya mostanára akkorára dagadt, hogy nincs egyetlen olyan szakember sem, aki a geometria és az algebra teljes tudásanyagát ismerné és átlátná, így a kérdésre megalapozottan válaszolni tudna. Még olyan sincs, aki csak a geometria vagy csak az algebra tudásanyagát önmagában ismerné. A kutatással foglalkozó szakemberek ezeknél jóval szűkebb területekre koncentrálnak, s azokon belül kompetensek csak. Ezek annyira szűk területek, hogy egyik-másikkal tipikusan néhány tucatnyi matematikus foglalkozik csupán a világban. Ők írogatják lényegében csak egymásnak a cikkeiket, amelyeket más matematikusok nem is értenek meg. Ha valaki megnézi, hogy évente mondjuk algebrából hány cikk születik meg, akkor pillanatok alatt rájön, hogy ezek követése fizikai lehetetlenség, nem is szólva a korábbi évtizedek cikk-terméséről, amely nélkül az új cikkek többsége nem is érthető meg.
2022. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
80%
Szakértők alatt a kettes tanulókra gondolsz? Mert gondolom, a bukás határán egyensúlyozók tanulmányozzák legalaposabban ezt a kérdést. :-)
2022. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak kérdeztem, hogy azok, akik kutatják, tanítják a matematika tudományát, azok tudnak-e a témában valami biztosat mondani. De úgy látszik nem. Amúgy nem gondoltam volna, hogy a matematika tudománya olyan nagy terület, ahogyan a #2-es válaszoló mondja.
2022. ápr. 4. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Gyakorlatilag az összes tudomány ilyen szerteágazó lett mostanság. Az összes új eredmény követése mostanra már minden tudományágban lehetetlen vállalkozás. Arra gondolj, hogy hány egyetem van a világon, s az egyetemi oktatóktól mindenütt elvárják a kutatást és a rendszeres publikálást. Irdatlan tömegű tudományos cikk születik minden évben és minden tudományágban.


Most megnéztem egy web oldalon, s aszerint nem kevesebb, mint 2796 darab, nemzetközileg elismert tudományos matematikai szakfolyóirat létezik, ezen belül 113 darab olyan, amely csak az algebra és számelmélet területéről, és 95 olyan, amely csak a geometria és topológia területéről közöl cikkeket. Ha a játék kedvéért feltesszük, hogy valaki a matematika egész eddigi tudományos eredményét ismeri, és így csak az a dolga, hogy naprakész maradjon, akkor az illetőnek átlag napi 8 folyóirat egész évfolyamát elejétől végéig el kellene olvasnia, ha minden nap dolgozik. Ha egy folyóirat teljes évfolyamát mondjuk átlagosan csak 300 oldalnak vesszük, ami mindenképpen alsó becslés, akkor eszerint napi 2400 oldalt kellene elolvasnia az illetőnek, ami 12 órás munkanappal számolva óránként 200 oldal!

2022. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!