Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC szóbeli középfok: Ki...

TELC szóbeli középfok: Ki milyen témákat kapott a prezentációnál, a véleménykifejtésnél és a konszenzuskeresésnél?

Figyelt kérdés
Most fogok vizsgázni, és kíváncsi lennék hogy a könyvben lévőkön kívül milyenek szoktak még előfordulni. Minden ötletet megköszönök! :)

2014. jan. 17. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy mentem Telc -re, hogy szóbelinél azt se tudtam, hogy vannak témakörök, csak meglepődtem mit olvasnak olyan buzgón a többiek. Mégis 90% fölött lett, pedig nem azért mert olyan jó lennék, sőt még rossznak is éreztem. A szóbelire nem kell ráizgulni nagyon, az írásbeli rész viszont...
2014. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszer már én is megpróbáltam a szóbelit, és nekem is jobb lett mint hittem, de mégsem lett meg. Az írásbeliről viszont rég letettem... Arra lennék kíváncsi hogy milyen témákat kaptál a beszédkészségnél, hogy mire készüljek kb...
2014. jan. 17. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugynazaok a témák vannak mindenhol, család, hobbik, iskola, ilyesmi. Vegyél egy 1000 kérdés 1000 válasz könyvet, ha ennyire nem megy, abból tudsz készülni. Viszont ha magadtól nem bírsz KÖZÉPfokon ilyen témákról beszélni, kár még vizsgázni menned, lehet írni és olvasni tudsz kb. középfokon, de beszélni biztosan nem.
2014. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én németből voltam kb. két éve, akkor a prezentációs témáknál a honlapon is fent lévő 5-ből lehetett választani. Véleménykifejtésnél egy amerikai egyetemi campusról volt szó, hogy azon belül mennyi szórakozási meg egyéb lehetőség van a diákoknak és hogy ez milyen hatással van a városra, hogy igazából nem járnak ki a diákok és nem ott költik a pénzt. Az utolsónál pedig azt hiszem egy cserediák számára kellett programokat szervezni.
2014. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még jöhetnek ötletek :) Kedves 2.! Valóban nem vagyok egy nagyágyú, de a nyelvvizsgát MUSZÁJ megcsinálni a diplomához, így a kérdés eldöntetett... Egyébként amikor a múltkor megpróbáltam, csak 10 pont hiányzott hozzá hogy átmenjek, ami ahhoz képest hogy gyenge a tudásom, azért nem is rossz... Most viszont biztosra kéne menni, ezért kértem tapasztalatokat, amiket hálásan köszönök! :)
2014. jan. 17. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 1000 kérdés 1000 válasz témaköreit lefordítgatod, átbeszéled valakivel, értesz belőle mindent, az úgy nagyjából elég kellene, hogy legyen. Itt jegyezném meg, hogy bár nem tudom, hogy milyen az 1000 kérdés 1000 válasz mostani középfokra szánt változata, de a régebbi hemzsegett a hibáktól (a felsőfokúval ellentétben), tehát inkább ahhoz jó, hogy ötleteket meríts belőle. Érdemes figyelni.
2014. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz, jó ötlet! Bár a kérdés a konkrét tapasztalatokra vonatkozott volna. :)
2014. jan. 17. 14:50
 8/8 anonim válasza:
Ha holnap mész, üdv a klubban, én is!:) Amúgy sok sikert!
2014. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!