Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2020. május emelt 9. feladat...

2020. május emelt 9. feladat kémia érettségihez egy kérdés?

Figyelt kérdés

A levezetésnél azt nem értem, hogy ugye a CuSO4-et elektrolizáljuk ki az oldatból tehát a katódon réz fog kiválni. 0,07055 mol réz válik ki. Azt nem értem, hogy miért számolja ki, hogy mennyi CuSO4 fog csökkeni, és ezt vonja ki az oldatban található CuSO4 tömegéből.


Én úgy csináltam volna, hogy kiszámolom a 0,07055 mol réz tömegét, és ezt vonnám ki a CuSO4 tömegéből. Hiszen a redukálódó CuSO4-ből csak a réz redukálódik ki, a szulfátion az oldatban marad. Nekem a levezetés alapján úgy tűnik, mintha az is kiválna, pedig az helyett az oldat vize bomlik. Mit értek félre ebben?



2022. ápr. 13. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szulfát tényleg nem válik le. De ha ki akarnád kristályosítani, nem lennél rá képes, mert csak a maradék réznek megfelelő réz-szulfát van az oldatban. A maradék szulfát igazából kénsav.
2022. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2022. ápr. 13. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!