Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha kihagytam egy évet és most...

Ha kihagytam egy évet és most megyek egyetemre, akkor mikortól leszek megint diák státuszban?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, és ugye kihagytam egy évet az egyetemen előtt. Arra vagyok kiváncsi hogy mikor leszek "hallgató"? Leginkább diákmunka, bérlet szempontjából kérdezem, mert nem hiszem hogy onnantól hogy felvettek már hallgató vagyok/diáknak számítok újra. Meg gondolom nem kell új diákigazolványt csináljak, gondolom... :') (Remélem érthető a kérdésem, meg amire kiváncsi vagyok, köszönöm előre is a válaszokat)

2022. jún. 7. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

„Meg gondolom nem kell új diákigazolványt csináljak, gondolom...”


Erre a következtetésre miből sikerült eljutnod?


Hallgatónak onnantól számítasz, hogy beiratkoztál, ami jellemzően augusztus vége felé szokott elérhetővé válni. Addig nem vagy hallgató.

2022. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A beiratkozástól számítva él a hallgatói jogviszonyod, utána leszel ismét diák. Kell új diákigazolványt is csináltatni. (Csak akkor nem szükséges új diákigazolványt igényelned, ha: azonos képzésre nyertél újra felvételt, vagy tanulmányaidat magasabb képzési szinten, pl. felsőoktatási szakképzés után alapszakon, alapszak után mesterszakon folytatod, és az új képzés munkarendje megegyezik az előző képzésével [nappali, levelező]. De nálad nem ez a helyzet.)
2022. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Meg gondolom nem kell új diákigazolványt csináljak, gondolom..."

Hogy ne kéne? Talán az egyetem neve szerepelt a középiskolai diákodon?

Ahogy az első is írta, beiratkozástól van hallgatói jogviszonyod. Nálunk azt hiszem a beiratkozáson kellett valahogy elindítani a diákigazolvány igénylést (már fogalmam sincs, hogyan), de addig is tudnak papírt kiállítani arról, hogy az egyetem hallgatója vagy.

2022. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mostmár úgy van hogy magadnak kell elintézni beiratkozás után amikor akarod. Legalábbis ahol neptunos rendszer van, azon keresztül kell megkezdened.
2022. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
imádom a magyar emberek mentalitását :D igen nem voltam biztos benne hogy most kell új diákot csináltassak vagy nem, nem értem mi ebben a meglepő enberek? ne nézzük már az embert sült hülyének csak is azért mert nem biztos valamiben kérem szépen... nem olyan nehéz ez, elvégre azért van ez az oldal hogy kérdezzen az ember. imádom hogy kérdezz valaki valamit, és rögtön ilyen hangsúlyba kell válaszolni és nem lehet normális hangnemben. de azért köszönöm a válaszokat :)
2022. jún. 7. 21:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki teljesen normálisan válaszolt. Persze, arra van az oldal, hogy kérdezzen, aki szeretne, de ha vetettél volna egy pillantást a diákodra, akkor a kérdésed ezen része máris tárgytalan lett volna. Én tényleg nem provokatívnak szántam a válaszomat, de ez az oldal tele van olyan kérdésekkel, amiket nem is kellett volna feltenni, ha az emberek kicsit jobban körülnéznének vagy gondolkoznának. És ezt most elsősorban nem is rád értem, hiszen a fő kérdésed teljesen érthető volt, de nem hiszem, hogy itt csak a "magyar emberek mentalitásával" van a baj.
2022. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!