Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi köze az alábbi feladantnak...

Mi köze az alábbi feladantnak a számtani sorozatokhoz?

Figyelt kérdés

Számítsd ki a kétjegyű páros számok összegét.

Ezt még fejben is véghez lehet vinni, nem tudom hogy jön ehhez a számtani sorozat. akárhogy erőlködöm, akárhányszor lapozom át a tankönyv ezen részét nem nagyon találok a számtani sorozatoknál erre vonatkozó részletet.


2022. szept. 16. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A számtani sorozat az, amelyikben az előző taghoz egy adott számot adva kapod a következő tagot.


A kétjegyű páros számokat úgy kapod meg, hogy 10-től kezdve mindig 2-t adsz az előző számhoz: 10, 10+2=12, 12+2=14 stb.


A kétjegyű páros számok tehát egy számtani sorozat elemeiként adódnak, melynek első eleme 10, differenciája pedig 12.

2022. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* differenciája pedig 2 (bocs, elgépeltem - #1)
2022. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja ééértem. Akkor az Sn= (a1+an)*n /2 nél az "an" értékre mit kell írni? 98at? első és utolsó száma a sorozatnak? majd megszorzom n-el, ami szintén 98?
2022. szept. 16. 16:50
 4/4 krwkco ***** válasza:

"megszorzom n-el, ami szintén 98"

n a számtani sorozat tagjainak a száma. Ez ebben a példában nem 98.

2022. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!