Merőleges, oldalt?

Figyelt kérdés
Ha egy asztal merőleges az ablakra (tehát nem az van, hogy az ablakkal szemben párhuzamosan áll az asztal, hanem az ablak az egyik kezünk felől van, ha leülünk az asztalhoz), akkor helyes úgy mondani, hogy az asztal az ablak előtt van, oldalt?
2022. szept. 29. 00:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Szóval:

Ha leülünk az asztalhoz, és kilátunk az ablakon: az asztal az ablakkal szemben (=az ablakkal párhuzamosan) van.

Ha leülünk az asztalhoz, és az ablak pl. a bal kezünk felől van: az asztal az ablak előtt, oldalt (=az ablakra merőlegesen) van.


Ezek így jók, ugye?

2022. szept. 29. 00:29
 2/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Én így mondanám:

Az asztal az ablak mellett (vagy egyszerűen csak az "ablaknál") van, de a fal felé néz.


Ha pedig az ablakkal szemben, akkor nekem az jön le belőle, hogy kifelé is nézel.

2022. szept. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az nem jó a fal felé néz helyett, hogy: az ablak előtt, oldalt?

Ez nem értelmezhető úgy, ahogy én gondolom?

2022. szept. 29. 05:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Az asztal az ablak elôtt van, a rövidebb oldalával az ablak felé.


Én nem tudnám értelmezni ezt, hogy “az ablak elôtt, oldalt”.

2022. szept. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ablak előtt-ből nem derül ki számomra, merre nézel. Az oldalt meg nekem azt jelenti, az ablak mellett van, de az ablak síkjában, a falon, tehát az ablak jobb vagy bal oldalán, de semmi esetre sem előtte, pl. A redőny zsinórja az ablaknál van oldalt.
2022. szept. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Az ablakkal szemben viszont egyértelmű.

2022. szept. 29. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!