Matematika feladat. Tudnátok benne segíteni?


1. Gábor és barátai a garázsban próbatermet szeretnének kialakítani.A terem belsejét teljesen ki szeretnék bélelni nagy tojástartó dobozokkal. A garázs 5 m széles és 8 m hosszú, a magassága 3 m. Az ajtó mérete: 3 m * 2 m, ablaka nincs a garázsnak.


Mekkora felületet kell beborítani, ha a falakat és a mennyezetet is be akarják takarni?


A szigetelésre 30 db-os tojástartó tálcákat használnak. Egy ilyen tálca mérete 32 cm * 32 cm. Hány darabot használnak fel belőle?


Sajnos csak 150 db tojástartót gyűjtöttek eddig össze. Ha 5 Ft- ért tudnak venni egy tojástartót, akkor mennyit kell költeniük, hogy a szükséges mennyiséget megszerezzék és elkezdhessék a munkát?



2022. okt. 16. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2022. okt. 16. 17:44
 2/3 anonim válasza:

az első kérsésre a válasz:

2(5*8+3*8+3*5)-3*2=2*79-3*2=158-6=152m

velemenyem szerint a masodik kerdesre nem lehet ugy valaszt adni hogy nincs megadva a tojastarto magassaga hisz igy csak negyzetszamot kapunk ami a felulet, de nekunk kobszam kell ami pedig a terfogat.

2022. okt. 16. 18:04
 3/3 krwkco ***** válasza:

#2

A padlót nem akarják beborítan, mert akkor összetaposnák a tojástartókat.

És a tojástartókat felrakják a falra és a plafonra, mint egy tapétát. A magasságuk kicsi a másik két méretükhöz képest. Elég ennyit tudni. Ha az éleknél ütköznek, Gábor és barátai levágják őket sniccerrel 45 fokban. És ha tört tojástartó kell, akkor szintén darabolnak.

Ez egy alsósoknak való feladat. 5 téglalap területének kiszámítása és egy osztás. Nem érdemes túlbonyolítani.

2022. okt. 17. 20:36