Propocca kérdése:

Pont és egyenes távolsága! P=(3;0) e=x-2y+2=0 m=? x-2y=-2 2x-y=6 egyenletrendszerig eljutottam, de, ha fel is szorzóm 4-gyel illetve 2-vel.Nem tudom se kivonni se összeadni, hogy eltűnjön az "y"? Hol rontom el?


2023. jan. 11. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos már az egyenletrendszer sem jó (de nem emiatt nem tudod megoldani); az eredeti egyenesed normálvektora (1;-2), ebből irányvektor (ami a másikra merőleges, tehát annak normálvektora lesz) a (2;1) lesz, és nem a (2;-1). Tehát a másik egyenlet helyesen: 2x+y=6.


Az egyenletrendszer:


x - 2y = -2

2x + y = 6, szorozzuk az első egyenletet 2-vel:


2x - 4y = -4

2x + y = 6, kivonjuk az alsóból a felsőt:


5y = 10, innen y=2, ezt behelyettesítjük az első egyenletbe:


x - 2*2 = -2, ennek megoldása x=2, tehát a két, egymásra merőleges egyenes metszéspontja: (2;2).


Innen tudod folytatni?

2023. jan. 11. 21:36
 2/5 krwkco ***** válasza:

A pont koordinátáit be kell helyettesíteni az egyenes=0 formájú egyenletbe. Ami kijön, azt el kell osztani a normálvektor hosszával.

Az eredmény lehet negatív is. Az azt jelenti, hogy a pont az egyenes másik oldalán van, mint a pozitívat adó pontok.

2023. jan. 12. 04:46
 3/5 A kérdező kommentje:

2x-4y=-4


2x+1y=6


Ha kivonjuk felsőből az alsót. - 4y-(+1y) ez miért +5y?

-4-(+6) miért +10?

2023. jan. 12. 07:47
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 nagyon bölcsen erről ír:

[link] 101. oldal


Érdemes megtanulni, mert így időt spórolhatsz a dolgozatokban.

2023. jan. 12. 08:16
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Ha kivonjuk felsőből az alsót. - 4y-(+1y) ez miért +5y?"

Az a magyarázat, hogy 1-es mást írt:

"2x - 4y = -4

2x + y = 6, kivonjuk az alsóból a felsőt:"

Alsóból a felsőt!!!

Vagyis az y együtthatójára a számítás (1y)-(-4y)=5y

2023. jan. 12. 09:53