Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok ebben légyszíves...

Tudnátok ebben légyszíves segíteni?

Figyelt kérdés

Így szól a feladat:

Írj a 12/7-del egyenlő törtet, amely...

...a számlálója osztható öttel és a nevezője osztható 9-cel.

...a számlálója kisebb ötvennél, de a nevezője 35 többszöröse.

Egyszerűen bárhogyan próbálkozok, nem találok ilyen törteket, a feladat többi részéhez találtam, de ehhez a kettőhöz nem.



2023. szept. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

a) Bővíted 45-tel a törtet.

b) Ha 5-tel bővíted a törtet, akkor 60/35-öt kapsz, ez a legkisebb nevezőjű tört, amelyben a 35-nek többszöröse a nevező, úgyhogy ennek nincs megoldása a „klasszikus” értelemben. Ha a feladat elfogad olyan törtet is, amelyben a számláló és a nevező nem pozitív egészek, akkor több megoldás is lehet, például a (-60)/(-35).

2023. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az a)-t még így sem értem, hogy hogyan kéne bővíteni vagy mit. Légyszi segítenél?
2023. szept. 5. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:
A 12 nem osztható 5-tel, ez csak akkor lesz osztható, hogyha 5-tel (vagy annak egész számú többszörösével) bővíted. A nevezőre ugyanez igaz, vagyis csak a 9-cel való bővítéssel fogsz 9-cel osztható számot kapni alulra. Tehát bővítened kell 5-tel és 9-cel, így összesen (5*9)-cel bővítesz, ami 45.
2023. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tényleg. Harmadik próbálkozásra, de végül rájöttem, köszönöm!
2023. szept. 5. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!