Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy konvex sokszög átlóinak...

Egy konvex sokszög átlóinak száma több, mint 100 és kevesebb, mint 200. Hány oldalú lehet a sokszög?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az átlók száma n*(n-3)/2, ahol n az oldalak száma. Az a kérdés, hogy n helyére mi írható. Illetve az, hogy a


100 < n*(n-3)/2 < 200


egyenlőtlenség mikor teljesül.

2023. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszii

Az egyenlőtlenséget felírnom sikerült, de utoljára a karanténban vettünk ilyet és itt akadtam el :,D

2023. szept. 7. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Másodfokú egyenlet (egyenlőtlenség) jön ki, annak a megoldóképletét tanultad már?


Illetve, mivel n csak 2-nél nagyobb pozitív egész lehet, a kifejezés pedig ránézésre is szigorúan monoton növő (vagyis nagyobb n-re az érték nagyobb lesz), ezért más megoldási módok is lehetnek, nem kell feltétlenül a megoldóképletet használni.

2023. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

Nem tudom.

Soha nem fogod mindezt használni az életben.

2023. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
4es.Milyen igaz,mégis erőltetik ezt a sok f..szságot.
2023. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30 éves férfi vok, nem matematikus, és nem tudom
2023. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!