Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki elmagyarázná, hogyan...

Valaki elmagyarázná, hogyan is működik a következő kémiában?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy összefüggés van az atomsugár és eközött, de az atomsugár jobbrol balra nő, és felülről lefelé nő. Viszont nem értem, hogy melyiknek nagyobb az atomsugara, ha az egyik atom inkább balra van, de felül, a másik meg jobbrább, de lejjebb.

Melyik molekulában a legnagyobb a kötéstávolság?


A) H2


B) HF

C) HCl

D) HBr

E) HI


A C – H és C – Cl kötéseket összehasonlítva a kötési energia és kötéstávolság alapján melyik a


helyes párosítás?

A) C – H: 413 kJ/mol; 108 pm

B) C – Cl: 413 kJ/mol; 108 pm

C) C – H: 339 kJ/mol; 177 pm

D) C – Cl: 339 kJ/mol; 108 pm

E) C – H: 413 kJ/mol; 177 pm


Melyik molekulában a legnagyobb a kötési energia?


A) Cl2

B) H2

C) N2

D) O2

E) I2


Tehát ezeket a feladatokat hogyan tudnám megoldani? Kérlek írj magyarázatot is! SOS



2023. okt. 5. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. feladat: nem értem, hogy mit enm értesz, halogénelemek hidrogénnel alkotott vegyületei. nyilván a legméretesebb atom kötéstávolsága lesz a legnagyobb.


2. feladat: A H soványabb, mint a Cl, tehát a kisebb 108 pm érték a C-H-nál kell legyen, ez az A, válasz. A nagyobb 177 pm pedig a C-Cl-nél, de ilyen válasz nincs, tehát a helyes válasz az A.


3. feladat C, mert a nitrogénmolekulában hármas kötés van.

2023. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sadam87 ***** válasza:

"de az atomsugár jobbrol balra nő"

Az atomsugár a periódusos rendszer egy periódusában jobbról balra csökken.

2023. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!