Réz oxidja jó így?

Figyelt kérdés
Ha a feladat a réz oxidját kérte, én meg simán annyit írtam, hogy réz-oxid, és hogy barnás-vöröses színű az jó? Neten rákerestem, és ilyen réz(I) oxidokat dobott ki.. én meg nem így írtam

2023. okt. 19. 22:14
 1/3 Zcom09 ***** válasza:
100%
Ha a tanárnak éppen rossz napja van, akkor lehet nem fogadja el. Hivatalosan Réz(I)-oxid. Mivel a réz oxid nem tesz különbséget a réz(I) és (II) között. (de néha színnel hivatkoznak rá mint fekete vörös réz oxid, bár ez inkább köznyelv. Így mivel írtál színt nehéz összekeverni a teljesen fekete réz(II)-oxiddal)
2023. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazából emelt érettségin volt feladat, így most kicsit félek :/
2023. okt. 19. 22:35
 3/3 A kérdező kommentje:
amúgy ha a két atomnak a sűrűségi jellemzőjét, (vagy vmi ilyesmi) kérdezte a táblázatos feladatban, akkor oda elég, hogy leírtam számmal hogy mennyi a sűrűsége? vagy mást kellett volna?
2023. okt. 19. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!