Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írjon egy dolgozatot, amiben...

Írjon egy dolgozatot, amiben rávilágít példán keresztül arra, hogy a laikus ember is leheg "jó" pszichológus, emberismerő, és jól bejósolhatja egy embertársa, vagy saját maga sorsát. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Ez a pszichológia házi feladatom, és ez az első évem, hogy tanulom ezt a tantárgyat. Nem igazán vagyok oda érte, nem is nagyon értem azt sem, hogy lényegében miről kellene írjak, vagy miről kellene szóljon ez az egész. Vagy csak hogy egyáltalán hogy fogjak neki. Valaki tud segíteni ebben? Vagy legalább csak egy kis kiindulópontot adni? Előre is köszönöm!
2023. okt. 30. 22:40
 1/6 A kérdező kommentje:
*lehet (bocsánat, elírtam)
2023. okt. 30. 22:40
 2/6 anonim válasza:
24%
Chatgpt?
2023. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Pl mikor egy felnőtt rokon jó tanácsokkal lát el egy tinit. Gondolok itt a szexre, vagy a pasizásra/csajozásra. A saját vagy mások tapasztalata adja az alapot, hiába, hogy nem tanult róla intézményesített keretek között.
2023. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy segíteni tudok-e, az nem biztos, de próbálkozom.


A kérdésre a válasz ha úgy vesszük az 'emberi tapasztalat'. Igen, vannak emberkék akik tapasztalat útján működnek és előre tudják a válaszokat, mert racionálisan gondolkodnak. Az emberi viselkedés kiszámítható, manipulálható és tanulható.

Olyan különbözőek vagyunk, mégis egy rugóra működünk. Kapcsolatot keresünk így vagy úgy, ez nem is számít, ez természetes.

Vannak emberkék akik születésüktől fogva tudják mi történik körülöttük, tudják hogyan reagál környezetük, mit fognak tenni, mondani. Nem tudom, nem értek hozzá, mi a definiciója az ilyen embereknek.

Amit tudok az az, hogy én így működöm.

Nem tudom miért. Nem is keresem a válaszokat. Így van jól.

Azt hiszem ez az elfogadás.

Ami nem azt jelenti hogy mindennel és mindenkivel egyeértek, de elfogadom. Ez által én teljesebb vagyok, nem fontos a következmény, hiszen vagyok és megoldom.

Azt hiszem ez a szabadság a lélek szabadsága, amely nem teremt rácsokat, csak van és létezik.

2023. okt. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elemit végzett édesanyám talán azt se tudta, hogy a Föld kering a Nap körül, de hétköznapi életbölcsessége és tévedhetetlen emberismerete fájón hiányzik. Mindig ráfaragtam, ha nem hallgattam rá emberekkel kapcsolatban. Mindig. Szóval tényleg nem kell hozzá képzettség. Én az ő példáját tudom, bár ez neked nem nagy segítség, bocs...
2023. okt. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy olyan példát keress a saját életedből, amikor valaki neked, vagy te valakinek mondott olyasmit,hogy az adott dolog nem fog jóra vezetni, és igaza lett.

Pl egy elvakult szerelmest figyelmeztet valaki , hogy a választottja nem hozzávaló. És az idő igazolja ezt.

Ilyesmiket keress, és az egyiket dolgozd ki.

2023. nov. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!