Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan származik a gyógyszer?...

Honnan származik a gyógyszer? ki volt az első gyógyszer feltalálója?

Figyelt kérdés
kémiából kell írni egy bemutatót a gyógyszerekről vázlatpontokkal, és az első kérdés az hogy honnan, kitől származik úgymond a gyógyszer. ez a legfontosabb de igazából megköszönöm ha a többi kérdésben is tudna valaki segíteni: 1. származása, 2. előállítása, 3. felhasználása, 4. fizikai tulajdonságai, 5. kémiai tulajdonságai, 6. érdekességek róla (az interneten nem találtam semmit a származásáról, de ha esetleg valaki talál erről weboldalt, akkor megköszönöm ha csak egy linket is küld)

2023. nov. 2. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

"az interneten nem találtam semmit"


A wikipédia meg nem létezik, igaz?


[link]

2023. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zcom09 ***** válasza:
100%

Erre így nem lehet válaszolni. Különböző szerek használata különböző szerek gyógyítására valószínűleg egyidős magával az emberi fajjal.

A származására lehet az mondani hogy növényi részek, de ez is nagyon ponyva.

A többi meg olyan mint ha megkérdeznéd milyen színű a festék, vagy milyen nagy az állat. Anélkül hogy specifikálnád hogy mire vonatkozik a kérdés ezekre nem lehet érdemben válaszolni. Esetleg nem neked kellett volna választani egyet és az alapján válaszolni a kérdésekre?

2023. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

igazábol én sem nagyon értem a feladatot ezért próbáltam segítséget kérni, de a gyógyszerekről kell írnom összességgében szóval mire én is összekotyvasztok vlmit időbe fog telni de köszönöm a segítségeket.

2023. nov. 2. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első gyógyszerek növényi és ásványi anyagok voltak. Próbálgatással, tapasztalati úton találtak rájuk.

Keress a népi gyógymódokra, vagy természeti népek gyógyszereire.

2023. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!