Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyetemi beadandóban rájöhetne...

Egyetemi beadandóban rájöhetnek arra, ha egy szöveget a ChatGPT írt?

Figyelt kérdés

márc. 16. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg, egy egyetemi beadandónál ellenőrzik. Valamilyen programon futtatják le szerintem az ezt is kiszűri.
márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy jogilag nem szabályozott terület még, mert oké, hogy ellenérzik, és akkor mi van? Ezeknek az ellenőrző programoknak a megbízhatósága nagyon megkérdőjelezhető, mert van rá példa, hogy nem ismerte fel a 100% AI által írt anyagot, ellenben AI generáltnak jelölte meg a 100% ember által írtat. Ha rá is tudnak szűrni ezekre a dogákra, akkor jön az, hogy bizonyítsák be, hogy valóban AI generálta szöveg.. na, és ez a nehezebbik dolog, mert bebizonyítani nem tudják. Az jelenleg nem bizonyítóerő, hogy egy AI szoftver szerint az AI írta a szöveget.

Persze, ez alól kivételek azok a szövegek, amikről messze süt, hogy nem ember írta (mert stilisztikailag, központozásilag és szövegkohéziót tekintve is kívánnivalót hagy maga után).

márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen.
márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Az egyetemek, legalábbis nevet - vagyis felületet nem mondok - de.miért hoznak létre ilyen belső platformokat, ahova a beadandókat is le kell adni? Még nem szabályozott az AI ahogy előttem elhangzott, de a "felderítés" része már megy.

Talán a háttérben többis.

márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Rájönnek.


Minden ellenőrzés, függetlenül az LMS-től, a háttérben a TurnitIn-re fut be. Az ő detektoruk pedig már elég erős.


Az, hogy "jogilag" mi szabályozott, nagyon nem oszt nem szoroz.

A legtöbb egyetemen ahol ellenzik az AI szoftverek használatát, a professzor már alapból úgy írja ki a feladatot, hogy ha felmerül az AI által generálás gyanúja, az "academic misconduct" címszóval eljárást vonhat maga után, majd mutat egy link az egyetem által már megalkotott AI policy-ra.


Sok helyen (találkoztam ilyennel nem is olyan régen), már az is le van írva, hogy a paraphrasing/rewriting eszközök, mint Grammarly, Quillbot, vagy Thesaurus használata is tiltott, vagy ha bejelez miatta az AI detektor, akkor a tanulónak kell tudni bizonyítani, hogy valójában ő írta, csak "átfogalmazásban" hívta segítségül ezeket az eszközöket.

márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

#5 Ennyi erővel bárkire bármit rá lehet mondani, és akkor az életben be nem tudod bizonyítani, hogy valójában te írtad, nem pedig az AI. Ezzel csak ennyi a gáz. Az meg más kérdés, hogy az egyetemek megint loholnak a technika és az élet után, ahelyett, hogy belátnák: a vég nélkül írt beadandóknak és szakdolgozatoknak effektíve semmi értelmük sincs. Időszerű lenne újragondolni a felsőoktatás koncepcióját, mert kezd egyre jobban életidegenné válni.


A másik meg, hogy mindig azt terheli a bizonyítási teher, aki állít valamit, ergo ha JÓzsit megvádolja a prof, hogy a GPT-vel íratta az anyagát, akkor a prof bizonyítsa is azt be, de ne úgy, hogy egy programot használ hozzá. Szóval, értem amit írsz, és vágom, hogy ez van, de ez akkor sem jó így, és a jogalkotónak erre nagyon hamar megoldást kellene találnia, mert szerintem az AI java még csak ezután jön.

márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Én középiskolában tanítok, és ránézésre rájövök, ha a ChatGPT írt valamit a tanuló helyett. Van egy sajátos stílusa. "Szerencsére" néhány blődséget is belehallucinál a valóságba, így nem kell a stíluson meg a megérzéseimen vitatkozni, maga a tartalom nulla pont, ha van benne olyan mondat, amiből egyértelmű, hogy a szerzője (az AI) nem ért semmit a témából.
márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szövegeket nem szoktam íratni vele, leginkább idegen nyelvű szövegeket szoktam vele lefordíttatni. Bemásolom, a chatgpt lefordítja, azt meg átmásolom a dolgozatba. Forrásként meg megjelölöm az idegen nyelvű oldalt.
márc. 17. 01:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha tudod hogyan lehet elkerülni az AI detektor programokat akkor könnyű átverni, legalábbis ez volt néhány hónapja.

Amúgy meg, ha nagyon akarná a chatgpt egyértelmű vízjelet is rakhatna a generált szövegekbe. Például a (magyar) szavak hány százaléka végződik magánhangzóra, milyen hosszúak a szavak stb.

márc. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hetes, dettó. Felsőoktatásban dolgozom és angol frázisokra kértem párszor ötletet, és nagyjából egy tucat keresés után egyértelműen látszik a stílusa messziről. Az összes szöveg egy kaptafára megy, olyan semmilyen.


Egyébként a chatgpvel nem is maga az AI léte a probléma, hanem hogy maga is adatbázisokból és a bevitt szövegekből tanul, így bele lehet futni plágiumba - ez viszont már könnyen utolérhető és bizonyítható.

márc. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!