Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. osztályos almás matek...

7. osztályos almás matek feladat? Próbáltuk, de nem megy

Figyelt kérdés
Egy iskolában összesen 120 diák van. Az iskolai ebédlőben minden diák ugyanannyi almát kap naponta. Ha az összes diák naponta kétszer annyi almát kapna, mint amennyit eredetileg kap, akkor a diákok összesen 360 almát kapnának naponta. Hány almát kap naponta egy diák eredetileg?
máj. 25. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

360 a dupla (kétszeres) adag

Vagyis 360 osztva 2-vel a sima adag, a 180

Mivel 120 diák van és egyforma fejadagot kapnak, 120 fele kell osztani. 180-ban a 120 pont másfélszer van meg. Vagyis eredetileg másfél almát kapnak.

máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:

"Próbáltuk, de nem megy"

Egyenletet tudtok használni?

máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem ment
máj. 25. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:

De így érted hogy levezettem az első kommentben és nem csak odaböfögtem hogy 1,5?


Mármint érteni is szeretnéd a feladatot vagy csak a megoldás kellett? (Mondjuk dogán úgyse tudunk segíteni, azért fontos hogy értsd)

máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem értem
máj. 25. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Visszafele kell számolni. Pl ha valaminek a dupláját tudjuk, akkor azt elfelezve megkapjuk a kiindulási számot.

Pl ha ma dupla annyi sör fogy mint tegnap, ami mondjuk hogy 4, akkor tegnap csak 2 fogyott mert 2-nek a duplája 4. De mivel haverommal isszuk ketten, így a 2 sör fejenként csak 1 lesz, mert nekem és neki is jut 1.

máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

#3

"nem ment"

Ez nem válasz a kérédsemre. Megfogalmazom másként: tanult már a gyermek egyenletekről? Vagy anélkül kell megoldani?

máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!