Hogyan lehet egyszerűen verset tanulni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát kinek mi az egyszerű. :D Nekem az, ha felolvasok magamnak hangosan egy versszakot, majd felmondom párszor, aztán a következőt és végén az egészet egybe. De másnak az jön be, ha fölmondja mp3-ra, és lejátssza magának sokszor.

Ha van esetleg megzenésített változata a versnek, vagy egy népdal, aminek a dallamára lehet énekelni, az nagyon jó, zenével sokkal könnyebb megtanulni.

2010. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A másik verzió (bár ez a vers tartalmának nehézségétől is függ), hogy elképzeled a verset, vagyis minden soráról kialakítasz magadban egy képet, ami majd eszedbe jut.
2010. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig szakaszonként tanulom. Így elég gyorsan megy és sok támpontod lesz ha elakadnál. A zenés megközelítés is nagyon jó. Pl. József Attila versei Agnes Vanila által könnyen megtanulhatóak, hiszen egy dalszöveg is milyen könnyen bekúszik a fülünkbe! :)
2010. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ha egy nehezebb vers van rajzolok hozzá. Minden szóhoz. Úgy sokkal könnyebb megjegyeznem.
2010. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Több változat van: például én úgy tanulok verset hogy a versben lévő mondatokat többször átolvasom,amíg csukott szemmel nem megy,és tanulom a következőt.a másik megoldás ha hangosan(nyugi nem üvöltve!)sokszor a versszakokat átolvasod és mondod addigamíg megnem jegyzed! A màsik az ha sokszor leírod a verset ezzel is gyakorlod a szöveget(bár sokszor adnak ilyen leckét de nyugodtan másold le a verset sokszor!).a másik változat az az mint például: József Attila: Mama!ehez a vershez még beleélés is kell!szóval ha ezt a verset kell tanulnod akkor ne úgy mond mintha misem tőrtént volna vagy egy levegő vétellel mert ez egy szomorú vers és az ilyesmikbe belekell élni,akár lerajzolni!
2017. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!