Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha van egy kis időd, és...

Ha van egy kis időd, és értesz hozzá segítesz lefordítani? Németről magyarra hétfőre nagyon kéne.

Figyelt kérdés
1913 im afrikanischen Urwald, ein deutscher Arzt operiert garde schwarze Patient. Sein Krankenhaus ist ein Kleiner Raum in einem Hühnerstall. Sein schwarze Assistent Joseph sterilisiert die Instrumente, indem er sie in kochendes Wasser taucht. Draußen warten die Verwandten der Patient. Sie sitzen auf dem Boden, essen und hoffen gedulding, dass dieser seltsame weiße Mann ihre Lieben Wieder gesund macht. Auch die Patienten sitzen im Freien und Warten auf die Behandlung. Krankheiten Wie Malaria oder Lepra kommen sehr haufig vor. Der deutsche Arzt behandelt sie umsonst, einige zahlen mit einem Hahn oder einem Ei. Dei Kranken reisen oft 300 kilometer den Ogowe hinauf und hinunter. Machmal kommen sie halb verhungert und sehr schwach im Krankenhaus an. Der Doktor und seine Helfer müssen sie vor der Operation erst mehrere Wochen lang pflegen. Für diese Menschen ist das Urwaldkrankenhaus die einzige Hoffnung. Dieser Doktor wurde zu einem der berühmtesten Manner des 20. Jahrhunderst. Er war noch nicht einmal vierzig jahre alt und hatte sich schon als Musiker, Religionsphilosoph und Schrifsteller einen Name gemacht. Er hieß Albert Schweitzer. Er hat fast fünfzig jahre in seinem Urwaldkrankenhaus verbarcht. Viele Menschen waren davon überzeugt, dass er ein Heiliger ist. Bei Tag operierte er seine schwarzen Patienten. In der Nacht schriebt er Bücher, die Millionen von Lesern fanden. Eines dieser Bücher, "Aus meinem Leben und Denken" erschien 1923 und davon wurde eine halbe Million verkauft. Wenn er nicht an einem Bauch schreib und nicht gerade operierte, spielte er auf seinem Klavier.
2010. dec. 2. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

De miért nem csinálod meg? Nincs időd? Nincs kedved? Nem érted?


Ha nem érted, akkor írd le azt, amit lefordítottál, és majd kijavítjuk.

Ha csak lusta vagy, akkor pofátlanság a kérdés.

2010. dec. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A google fordítót ajánlod neki?

Mondatokat forditani vele? Igen,ha az ember nevetségessé akarja tenni magát, akkor használja csak nyugodtan. Egyébként ha suliba kell, itt lesz az egész hétvége...szerintem lesz rá időd, és még az önbizalmadnak is jót tesz ha megküzdesz vele egyedül!

2010. dec. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Isten bizony, ha lenne kedvem szótárazni lefordítanám neked úgy, hogy 3 hónapja tanulok németül nem túl intenzíven.
2010. dec. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Off: Én is 3hónapja kezdtem :) Tudsz esetleg valami oldalt, ahonnan le lehet szedni dolgokat a tanuláshoz kedves utolsó? Akkor légyszi linkeld be ide, privim nem működik :( Nagyom megköszönném!
2010. dec. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, én két könyvből okulok és egy ismerősöm tanárkodik felettem, szóval netes repertoárral sajna nem rendelkezem még, de ha könyv kell akkor a TANGRAM illetve a PONS..

Jól érthető, nem túl szájbarágós, de azért gyakoroltat normálisan mind kettő.. Aztán ne úgy képzelj el, hogy valami nagy könyvmoly vagyok aki imád könyvből tanulni:D Egyszerűen csak úgy is ki kéne nyomtatni a netről az anyagot és így legalább egy helyen van ráadásul sorban szisztematikusan elrendezve!

2010. dec. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, köszi szépen, én is jobban szeretek konyvbol, csak sajna nem akadtam rá a megfelelőre. Nekem a "Tanulj gyorsan, konnyen nemetul" van meg, hát nem nagyon nyerte el a tetszésemet, elég átláthatatlan az egész...de köszi a tippet!
2010. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezt most hétfőre kell megtanulnom, és elvesztettem a munkafüzetet, szóval köszi, hogy ezt beírtad :D (lefordítanám, de ahogy látom már tárgytalan).
2011. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!