Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekon az összeg köbre...

Matekon az összeg köbre emelést vették és én hiányoztam. Segítség kellene a házifeladathoz! Valaki segitene?

Figyelt kérdés

[link]


az a feladat, hogy az elsőhöz leírták a szabályt és a második képlethez nekünk kell írni szabályt! örülnék, ha valaki segítene! köszönöm


2010. dec. 9. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Különbség köbe megoldható úgy, hogy vesszük az első tag köbét minusz háromszor első tag négyzete szor második tag plusz háromszor első tagszor második tag négyzete minusz második tag köbe.
2010. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csak ki kell cserélni a pluszt minuszra, amúgy ugyan az, mint az elsőnél. azért jó, hogy mi nem tanultunk ilyet, csak megmondták, hogy ott a képlet a függvénytáblázat nemtomhányadik oldalán, próbáljuk meg megjegyezni :D
2010. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem, hogy mi a probléma, le van vezetve rendesen.


(a-b)^3 átírhatod [a+(-b)]^3 -re mivel +-=- ezzel visszavezetted az első képletre ami meg le van írva, hogy hogyan keletkezik.

(a+b)^3=első tag köbe + (Pascal háromszög adott sora képzi az együtthatókat, binomiális tétel) 3*első tag négyzete*második tag+3*elsőtag*második tag négyzete+második tag köbe


(a-b)^3= ugyan az mint az elöbb, csak azt jegezd meg, hogy váltakozó előjellel adjuk össze a tagokat:


a^3-3*a^2*b+3*a*b^2-b^3


A lényeg az, hogy a kitevője csökken onnantól kezdve ahányadikra emeled, ezesetben 3 2 1 0 és b kitevője pedig nő 0 1 2 3

2010. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. dec. 9. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!