Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nincs valami tippetek, hogy...

Nincs valami tippetek, hogy hogyan lehet minél gyorsabban és hatásosabban megtanulni egy verset?

Figyelt kérdés
Holnapra kéne egy Tóth Árpád 25 soros verset megtanulnom, de nagyon nem értem rá más tanulnivaló miatt, és esetleg nincsen valami hatásos módszer, hogy hogy lehessen gyorsan megtanulni? Esetleg többször olvassak el egy kis részletet a versből, majd a fejből, vagy máshogy? Segítsetek plz..
2010. dec. 9. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy tanultam memoritereket, hogy elolvastam az első két sort, visszamondtam fejből. Utána következő két sort olvasgattam, ismételgettem magamban, amíg nem ment, és elmondtam elölről. Aztán megint egy, vagy két sor, és így tovább... A lényeg, hogy mindig mondd el elölről, hogy ne felejtsd el az elejét, mire a végére érsz, így az is jobban eszedbe jut, mi miután jön.
2010. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszike sokat segítettél :)
2010. dec. 9. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Keress egy dallamot a versre, és úgy tanuld meg, hogy magadban énekelgeted!
2010. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!